Nový malware na Android může přežít i vymazání telefonu

malware android xhelper

Google se snaží Android neustále vylepšovat v ochraně proti virům a jinému škodlivému malwaru. Je nutné uznat, že je situace lepší, než před pár lety, ovšem stále je co zlepšovat. Hackeři nespí a neustále hledají díry v systému, kterých využívají. Nový malware, o kterém informuje server lifehacker se zaměřuje na systém Android a na zařízení neustále spouští vyskakovací reklamy. Navíc je skoro nemožné ho z něj dostat.

Malware nese název xHelper a dosud nakazil více, než 45 tisíc zařízení. To zatím není moc, ale co není, může být. Navíc je vskutku znepokojující, že v současné době neexistuje možnost, jak ho ze zařízení odstranit. Nepomůže ani factory reset. xHelper je znám od března, ale až nyní ukazuje svou sílu a útočí na čím dál větší množství zařízení. Tento vir se vydává za běžnou aplikaci a lze ho spatřit v nainstalovaných aplikacích. Naštěstí je tento malware pro Android škodlivý pouze tím způsobem, že zobrazuje vyskakovací reklamy. Nezaznamenává hesla, údaje o platebních kartách ani cokoliv jiného.

Místo toho vás ale doslova zasype reklamami a otravnými oznámeními o tom, abyste si stáhli nejrůznější aplikace z Google Play. Peníze tak autoři xHelperu vydělávají pomocí reklam. Google se již problémem začal zabývat a tak je nejspíše otázkou času, kdy najde způsob, jak malware odstranit. V tuto chvíli lze jen doporučit, abyste navštěvovali pouze důvěryhodné weby, jelikož tento zákeřný malware může na vaše zařízení se systémem Android číhat všude.

Zaútočil někdy malware na vaše Android zařízení?

Zdroj: lifehacker.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)