TOPlist

Profesionální střih videa na Androidu je realitou. Aplikace LumaFusion dostala řadu novinek

lumafusion aplikace
  • LumaFusion na Android se dočkala velké aktualizace, která přináší řadu novinek
  • Za tu hlavní lze považovat podporu „Scopes“, která je ideální pro práci s barvami
  • Aplikace stojí v Google Play 650 korun a má přes 10 000 stažení

Editační aplikace LumaFusion, na níž nedají dodnes jablíčkáři dopustit, se před dvěma lety dostala poprvé na Android, konkrétně na tablety řady Galaxy Tab S8. Loni však zamířila na všechna zařízení a nyní ji vývojáři podstatně vylepšili. Aktualizace s označením „Scopes“ dostává řadu užitečných funkcí známých iOS, respektive iPadOS.

Hlavním lákadlem této aktualizace je zavedení tzv. „Scopes“ pro práci s barvami ve videu (jak v SDR, tak i v HDR). Tato funkce, známá z profesionálních desktopových aplikací, umožňuje uživatelům přesněji ovládat a upravovat barvy ve svých videích. Poskytuje totiž náhled v reálném čase a umožňuje upravovat a konfigurovat histogramy, průběhy a vektorskopy v panelech, které si můžete libovolně přizpůsobit. Výsledky můžete tedy vidět okamžitě během úprav, což je naprostý gamechanger.

Video Scopes in LumaFusion: What You Need To Know

Video Scopes in LumaFusion: What You Need To Know

Další novinkou je vylepšená předvolba „Tilting Preset“, která zjednodušuje práci s titulky a textem ve videu. Kromě toho byly vylepšeny i možnosti importu a exportu zvuku, režimy prolínání a pracovní postupy pro hlasové záznamy a úpravy z externích disků.

LumaFusion: Pro Video Editing
LumaFusion: Pro Video Editing

LumaFusion je jedním z mála profesionálních programů na střih videa, který je na Androidu dostupný. I přes vyšší cenu (650 Kč) si ho z Google Play stáhlo více než 10 000 uživatelů.

Máte zkušenosti s aplikací LumaFusion?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)