Google Play začíná doporučovat méně náročné Lite aplikace

lite aplikace google play doporuceni

V posledních zhruba dvou letech můžeme na Androidu vídat Lite aplikace populárních služeb. Na Google Play najdeme například Facebook Lite, Skype Lite, Twitter Lite, Google pak třeba své Lite verze aplikací označuje názvem Go. Pro mnoho uživatelů jde ale o neznámé aplikace, pokud se nezobrazují ve vyhledávání hodně vysoko. To nyní chce Google změnit.

Google začíná doporučovat Lite aplikace

Společnost Google se pokouší vyřešit problém tím, že přímo k hlavním “velkým” aplikacím přidává na Google Play doporučení o existenci Lite aplikace, a to rovnou i s informací o velikosti a také s odkazem na rychlý přechod. Jak to v reálném použití funguje, můžete vidět na obrázku níže.

lite aplikace google play

Prozatím není jasné, jak moc se tato novinka rozšíří, ani v jakých zemích či na jakých zařízeních. Na redakčních telefonech se nám nepodařilo zobrazit doporučení o použití Lite verze. V zahraničí už však informovalo několik desítek lidí, že se jím tato novinka ukazuje na Google Play.

Používáte radši Lite aplikace, nebo spíše ty klasické?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)