TOPlist

LinkedIn po vzoru TikToku experimenuje s kanálem videí! Využijete tuto funkci?

LinkedIn přidává formát vertikálních videí
  • Profesní sociální síť LinkedIn přidá možnost sledování krátkých videí
  • Podobný formát známe z TikToku, Instagramu nebo YouTube
  • Tento způsob je zatím ve fázi testování a většina uživatelů tak ještě nemá přístup

LinkedIn je jednou z posledních platforem, která dosud neposkytovala kanál s vertikálními videi. To se ovšem ke dnešnímu dni změní – vývojáři sociální sítě do oběhu postupně uvolňují nový kanál. Bude k dispozici v nové záložce „Video“ a jelikož je prozatím ve fázi testování, není dostupný všem uživatelům. Vyvolení uživatelé dostanou možnost sledovat videa zaměřené profesionální sféru, stejným způsobem jako u klasických sociálních sítí, označit je srdíčkem, napsat komentář nebo je sdílet se svou kariérní bublinou.

Informaci poprvé přinesl ředitel influencerské agentury McKinney, Austin Null, který zveřejnil záznam obrazovky s ukázkou rozhraní nově přidané záložky. Tímto krokem vývojáři chtějí zvýšit angažovanost uživatelů, udělat objevování obsahu dostupnější a na rozdíl od ostatních sociálních sítí, by měl tento feed přinášet pouze kontent zaměřený na kariéru a profesionalitu. Algoritmus, podle kterého se uživatelům videa budou zobrazovat, zatím společnost nespecifikovala.

Formát vertikálních videí nejvíce zpopularizovala v roce 2014 platforma Musical.ly, kterou nyní známe pod názvem TikTok. Toto však není první funkce, kterou se LinkedIn pokouší napodobit dominující sociální sítě. Například v minulosti se po vzoru Instagramu na platformě objevila možnost přidávat Stories, tedy obsah, který po 24 hodinách zmizí. To samozřejmě nesklidilo příliš velký úspěch, pomíjivost příspěvků uživatelům nedávala příliš velký smysl a po pár letech byla funkce odstraněna.

LinkedIn: Jobs & Business News
LinkedIn: Jobs & Business News

Na rozdíl od minulých neúspěchů může nový kanál pro videoobsah, přinést do profesního prostředí LinkedInu více prostoru pro kariérní rozvoj a pro propagaci firemní kultury. Uživatelé či společnosti se mohou zaměřit na kreativnější prezentaci, čímž mohou oslovit i širší okruh potenciálních zákazníků. Nicméně zůstává otázkou, jestli již diváci nejsou krátkým audiovizuálním obsahem zahlceni ze všech stran.

Jakou platformu preferujete pro sledování krátkých videí?

Zdroj: TechCrunch, Mashable

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)