Lidl nabízí zajímavé levné SmartHome produkty. Vybrali jste něco?

lidl chytrá domácnost

V minulosti jsme vám přinesli několik článků o tom, že Lidl nabízí zajímavé levné SmartHome produkty. Přinesli jsme vám informaci o chytrých RGB žárovkách, klasických žárovkách, prodlužovacím kabelu nebo stropním svítidle. Nyní se zaměříme trochu více na ostatní produkty, které sice nejsou jako takové příliš zajímavé, ovšem jako celek dávají velký smysl.

Co je to Zigbee 3.0?

Zigbee 3.0 je bezdrátová technologie, která se v mnoha ohledech podobá třeba technologii Bluetooth. Díky ní můžeme pomocí telefonu ovládat svou chytrou domácnost a to od zapnutí zásuvky přes upravení barvy světla až po ovládání žaluzií. Funguje až do vzdálenosti 75 metrů a díky své kompatibilitě můžete propojit více zařízení a to i od různých výrobců. Potěší rovněž fakt, že lze Lidl zařízení ovládat skrz Google Asistenta či Google Home.

Centrální jednotka Zigbee 3.0 Smart Home

Centrální jednotka Zigbee 3.0 Smart Home slouží k ovládání vaší chytré domácnosti. Připojíte k ní veškeré produkty z kategorie Lidl SmartHome, ale také jiné, které podporují standard Zigbee 3.0. Řeč je zejména o chytrém osvětlení, detektorech pohybu, zásuvkách, prodlužovacích kabelech či jiných adaptérech. Bez této jednotky se neobejdete. Všechny produkty lze navíc ovládat jak z domova, tak i na cestách, kdy můžete vypínat/zapínat světla, zásuvky a podobně. Dosah jednotky je přibližně 70 metrů, nechybí micro USB, RJ45 Ethernet a signál je vysílán do všech směrů.

Cena: 699 Kč

Smart Home Inteligentní zásuvka

SILVERCREST Zigbee 3.0 Smart Home Inteligentní zásuvka je další zajímavou vychytávkou pro váš domov či kancelář. Nachází se na ní tlačítko pro ruční vypínání, ovšem to není to, proč o ní píšeme. Lze ji totiž na dálku pomocí vašeho mobilního telefonu zapínat či vypínat. Existuje zde také užitečná funkce pro automatické vypínání/zapínání a odpočítávané. To se může hodit hned v několika různých situacích.

Cena: 249 Kč

Smart Home Senzor pohybu

SILVERCREST Zigbee 3.0 Smart Home Senzor pohybu je skvělým hlídačem a pomocníkem. Lze jej totiž používat jako výstražné zařízení, ale také pro ovládání vašeho chytrého osvětlení. Stačí jednoduše nadefinovat, že při pohybu v místnosti se má rozsvítit například jedna žárovka za televizí, když jdete v noci na záchod. Samozřejmě fantazii se meze nekladou, takže si takovýchto příkazů můžete vytvořit nespočet. Senzor funguje na bázi infračerveného záření a má maximální dosah 10 metrů.

Cena: 279 Kč

Smart Home Dveřní a okenní senzor

SILVERCREST Zigbee 3.0 Smart Home Dveřní a okenní senzor SDWZ 1 A1 slouží pro detekci otevírání a zavírání dveří a oken. Může ale také sloužit jako alarm při neoprávněné manipulaci, což je ideální past na zloděje. Samozřejmostí je kompatibilita s ostatními produkty Lidl Smart Home. K používání je stejně jako u všech ostatních produktů zapotřebí centrální jednotka, která je v úvodu článku.

Cena: 299 Kč

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)