Lidl nabízí zajímavý balíček: 3x RGB žárovka, centrální jednotka a ovladač

LIVARNOLUX Zigbee 3.0 Starter Kit 2

Lidl nyní nabízí ve své sekci Lidl Smart home poměrně zajímavý balíček LIVARNOLUX Zigbee 3.0 Smart Home Starter Kit 2. Ten obsahuje 3x RGB žárovku, centrální jednotku s podporou technologie Zigbee 3.0 a dálkový ovladač pro případ, že byste si produkty nechtěli spárovat s telefonem, což za nás ale nedává příliš velký smysl. Je to ale příjemný benefit v případě, že se vám telefon třeba vybije.

Co je to Zigbee 3.0?

Zigbee 3.0 je bezdrátová technologie, která se v mnoha ohledech podobá třeba technologii Bluetooth. Díky ní můžeme pomocí telefonu ovládat svou chytrou domácnost a to od zapnutí zásuvky přes upravení barvy světla až po ovládání žaluzií. Funguje až do vzdálenosti 75 metrů a díky své kompatibilitě můžete propojit více zařízení a to i od různých výrobců.

LIVARNOLUX Zigbee 3.0 Smart Home Starter Kit 2

Žárovky podporují 16 milionů barev a navíc lze samozřejmě ovládat odstín bílého světla pomocí mobilní aplikace nebo hlasového ovládání. Již zmíněný dálkový ovladač slouží k vypnutí/zapnutí, stmívání či výběr teploty bílé barvy. Samozřejmostí je pak podpora Google Asistenta, takže můžete své chytré osvětlení samozřejmě ovládat pomocí hlasu. Mobilní aplikace je dostupná pro operační systémy Android 5.0 či novější, nebo iOS 9.0 a novější. Lidl produkty lze však přidat také do aplikace Google Home.

Lidl Plus
Lidl Plus

Smart Home 💡 | Zigbee | Lidl Slovensko

Smart Home 💡 |  Zigbee | Lidl Slovensko

To, že je zařízení kompatibilní s ostatními produkty ze sekce Lidl Smart Home je jasné. Díky technologii Zigbee 3.0 je však kompatibilní i s dalšími doplňky chytré domácnosti od různých značek. Samotné žárovky splňují energetickou třídu A + a pasují do patice E27. Světelný tok činí 806 lm a spotřeba pak 9,5 W. Teplota barev může být pak od 2 200 do 6 500 Kelvinů a maximální životnost je pak 25 000 hodin. Cena tohoto setu činí 1799 Kč s tím, že je v ceně již zmíněná centrální jednotka. Ta přitom samotná stojí 699 Kč, takže vás jedna žárovka vyjde na přibližně 365 Kč, což podle nás není vůbec špatná cena.

Co říkáte na tento set?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)