Tip: Lidl začal prodávat chytré stropní LED světlo se Zigbee

Lidl chytré svítidlo livarno zigbee
  • Lidl rozšířil svůj sortiment chytré domácnosti o další svítidlo
  • Funguje na bázi Zigbee 3.0
  • Vychází na 1 599 korun

Lidl rozšířil svůj sortiment chytrých zařízení o stropní LED svítidlo LIVARNO LUX Zigbee 3.0 Smart Home. To nabízí ovládání pomocí mobilní aplikace, hlasového ovládání nebo dálkového ovládání, které je rovnou v balení.

Díky bezdrátovému standardu Zigbee 3.0 lze toto světlo integrovat do dalších systémů kompatibilních se Zigbee 3.0 od různých značek a výrobců. Pokud ale ještě žádnou bránu nemáte, bude potřeba jí dokoupit. I Lidl má svou a před nějakým časem jsme ji pro vás testovali. Jas a barvu světla lze ovládat pomocí mobilní aplikace nebo hlasového ovládání.

Co je to Zigbee 3.0?

Zigbee 3.0 je bezdrátová technologie, která se v mnoha ohledech podobá třeba technologii Bluetooth. Díky ní můžeme pomocí telefonu ovládat svou chytrou domácnost a to od zapnutí zásuvky přes upravení barvy světla až po ovládání žaluzií. Funguje až do vzdálenosti 75 metrů a díky své kompatibilitě můžete propojit více zařízení a to i od různých výrobců. Potěší rovněž fakt, že lze Lidl zařízení ovládat skrz Google Asistenta či Google Home.

Stropní LED svítidlo LIVARNO LUX Zigbee 3.0 Smart Home má životnost cca 30 000 hodin, světelný tok cca 2 000 lumenů / 22 wattů, frekvenci Zigbee 3.0 2,4 GHz, přibližně 100 000 spínacích cyklů (zapnutí/vypnutí), index podání barev cca 80 Ra a barevnou teplotu od 3 000 do 6 500 kelvinů. Svítidlo je také kompatibilní s Google Asistentem, mobilní aplikace je pak dostupná pro operační systémy iOS 9.0 a Android 5.0 nebo novější. Světlo je k dostání na e-shopu Lidl za cenu 1599 korun.

Cena: 1 599 Kč

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Používáte nějaké chytré produkty z Lidlu?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)