LG W: nová řada smartphonů chce ukrást zákazníky Xiaomi Redmi

řada LG W

Společnost LG nemá v poslední době na smartphonovém trhu zrovna na růžích ustláno. Částečně by na vině mohlo být i portfolio produktů, které se v průběhu let poměrně zúžilo a dostatečně neinovovalo. Právě to by mohla napravit nově přestavená řada smartphonů LG W. Zatím byly představeny modely LG W10 a LG W30 s tím, že velmi brzy by mělo dorazit i LG W30 Pro.

Již při prvním pohledu na výbavu a cenu představených novinek je jasné minimálně jedno – LG se nově zaměřuje na segmet, kde kraluje Redmi od Xiaomi. Jedná se tak po Samsungu a jeho řadě Galaxy M o další jihokorejskou značku pokoušející se porazit čínského giganta v jeho vlastí hře. V současnosti se pak řada LG W zaměřuje zejména na nižší cenovou kategorii.

LG W10 jako solidně vybavený základ

První můžeme zmínit LG W10, které představuje nejlevnějšího zástupce nově vzniklé řady. Šetření se zde na první pohled dotklo konstrukce, která je z velké části plastová. Telefon může zaujmout 6,19″ displejem s poměrně výrazným výřezem a bohužel jen HD+ rozlišení, které mu dává jemnost obrazu 271 ppi. Na zádech telefonu by vás mohl zaujmout fotoaparát s 12MPx primárním snímačem a 5MPx snímačem pro zachycení hloubky ostrosti. Vyzdvihnout si pak určitě zaslouží baterie s kapacitou 4000 mAh. O výkon se v tomto případě stará MediaTek Helio P22 doplněný o 3 GB RAM a 32GB úložiště. To je v ceně okolo 2 900 Kč (8999 INR) více než důstojný hardware.

LG W10

LG W30 jako dostupné “tříočko”

O kousek výš v nabídce se nově nachází LG W30. To má na první pohled velmi podobné specifikace jako předešlý model. Opět zde máme displej s nepříliš vysokou jemností obrazu, tentokrát však o úhlopříčce 6,26″ a s kapkovitým výřezem. LG W30 využívá identický chipset a zrovna tak i kapacity pamětí či baterie jsou stejné jako u LG W10. Co však tyto modely na první pohled odlišuje je konstrukce, kdy výše postavený již dostal do vínku kovový rám a jeho design celkově působí hodnotněji. Další, troufneme si tvrdit zásadnější, rozdíl spočívá ve fotoaparátu. Tomu totiž přibyl jeden objektiv. LG W30 tak nabídne sestavu 12MPx primárního a 13MPx 100° širokoúhlého fotoaparátu doplněnou o 2MPx kamerku pro zachycení hloubky ostrosti. Za tento model si LG žádá přibližně 3 250 Kč (9999 INR).

LG W30

LG W30 Pro jako současný vrchol řady

Nejvybavenějším zástupcem nově vzniklé řady od LG je smartphone LG W30 Pro. Ten, narozdíl od dvou předešlých modelů, ještě nebyl uveden do prodeje a zatím nejsou s jistotou známy ani veškeré podrobnosti. Telefon by měl nabídnout chipset Qualcomm Snapdragon 632 kombinovaný se 4 GB RAM a 64GB úložištěm. Mírné úpravy by měla doznat i sestava tří fotoaparátů na zádech. Zachován má být 12MPx primární snímač, nově však má být doplněn o fotoaparát s 8 MPx a ještě větším úhlem záběru a 5MPx senzorem pro zachycení hloubky ostrosti. Bohužel, zdá se, že zachován zůstane displej s nízkým rozlišením a nejspíš také microUSB, kterým disponují i oba výše zmíněné modely. Design by měl zůstat prakticky identický jako u LG W30, tyto telefony tak budou pravděpodobně odlišovat jen barevné varianty. Cena není prozatím známa.

LG W30 Pro

Má podle vás nová řada LG šanci zamíchat kartami současného trhu?

Zdroje: AndroidCentral.com, LG.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)