LG V30S ThinQ představen: Vylepšení pamětí a nová AI

lg v30s thinq

Mobilní divize LG na tom není v posledních letech zrovna nejlépe. Od konce minulého roku má však nové vedení, které dělá poměrně radikální změny. Poslední větší změnou bylo odložení nástupce vlajkového modelu LG G6. Původně jsme se ho měli dočkat na veletrhu MWC. Dnes už víme, že se tomu tak nestane. Místo toho korejská společnost přivezla na veletrh mírně vylepšený model LG V30S ThinQ. Co všechno je nové?

LG V30S ThinQ nabízí mírné vylepšení oproti předchůdci

Pokud jde o hardware tohoto nového telefonu, tak je v podstatě totožný jako u LG V30. To znamená Snapdragon 835, OLED displej o velikosti 6 palců, rozlišení 2880 x 1440 pixelů. Rozdíly jsou u pamětí. Novinka má 6GB RAM, což je nárůst 2 GB oproti LG V30. Úložiště je také větší, případní zákazníci si můžou vybrat buď ze 128 GB nebo z 256 GB verze. Baterie pak má kapacitu 3 300 mAh.

Nechybí ani duální fotoaparát s 16 a 13 MPx, ten doplňuje 5 MP selfie kamera. Potěší, že rovnou z krabice běží telefon na Androidu 8 Oreo. Design telefonu je pak totožný, alespoň ale přichází v nových barevných variantách.

lg v30s thinq cena

Další novinky musíme hledat v softwaru. Dodatek v názvu značí, o co půjde. ThinQ je nová AI této společnosti, nejde ale přímo o asistenta, jak můžeme vidět u Samsungu či Goooglu. AI se jednak bude starat o fotoaparát, kdy se bude snazší poznat, o jakou scénu se jedná a přizpůsobit podle ní nastavení. Momentálně dokáže rozlišit 8 odlišných scén.

Druhou věcí je QLens, což je funkce hodně podobná Google Lens, případně i funkci v Bixby asistentovi. Pomocí objektivu fotoaparátu dokáže AI poznat věci, na které máte namířený fotoaparát, ale i třeba dokáže přečíst QR kódy. To moc převratné zrovna není, obzvlášť když Google pár dnů zpět oznámil, že jejich verze bude dostupná na všechny telefony s Androidem. V neposlední řadě pak ThinQ nabízí propojení s chytrou domácností.

lg v30s cz

Majitele LG V30 může těšit informace, že se ThinQ objeví i na jejich telefonu, LG také slíbilo vylepšení softwaru fotoaparátu. Na prvních trzích by se LG V30S ThinQ měl objevit v březnu, na některých trzích nahradí LG V30. Informace o České republice nejsou k dispozici. Cena tohoto nového modelu prozatím nebyla prozrazena.

LG V30S ThinQ

LG V30S ThinQ

1.0
  • Displej 6,0'', OLED, 2880 x 1440 px
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
  • RAM 6GB
  • Fotoaparát 16 MP
  • Baterie 3300 mAh
  • Cena doplníme

Jak se vám líbí tohle vylepšení LG V30. Chyběla vám paměť či AI na klasické LG V30?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (0)