LG ukázalo UX 6.0 – novou grafickou nadstavbu modelu G6

Smartphone LG G6

Přesně za deset dní bude představena nová vlajková loď LG G6. Jihokorejský výrobce nezahálí a podporuje zájem o svůj nadcházející vrcholový model postupným uvolňováním informací. Nejnovějším přírůstkem je kratičké video, představující připravovanou novou verzi své grafické nadstavby UX 6.0. Ta sice proti předchozí verzi nepřináší žádnou radikální, zaměřuje se však na využití výhod obrazovky s poměrem stran 18:9, který komerční materiály označují termínem FullVision.

LG G6 : UX Teaser Video

LG G6 : UX Teaser Video

Zásadní změny se odehrají v aplikaci pro pořizování fotek. Kromě nového režimu čtvercových fotografií (s poměrem stran 1:1) přibude také mód pro focení jídel s posílenými barvami a sytostí. Čtvercové snímky bude možné sestavit do koláže, kterou následně půjde použít jako tapetu. Další novinkou je možnost vytvářet animované GIFy z až stovky vybraných snímků z knihovny médií.

LG G6 bude mít 5,7″ displej s rozlišením QHD+ (2880 x 1440 obrazových bodů), který díky minimalistickým rámečkům vyplní téměř celou čelní stranu zařízení. Obrazovka je přitom jedním z hlavních lákadel, kterým chce největší konkurent Samsungu přitáhnout pozornost zákazníků. Rozměry telefonu jsou ergonomicky navrženy tak, aby byl zajištěn maximální komfort a kompatibilita s existujícím i budoucím digitálním obsahem.

Co přinese UX 6.0?

Nová verze grafické nadstavby UX 6.0 maximalizuje výhody displeje FullVision, poskytuje uživateli maximální pohodlí a výhody, jako jsou:

  • Diferencovaná zkušenost pro prohlížení obsahu, například videoklipů a surfování po webu.
  • Vylepšená aplikace fotoaparátu, využívající displej s poměrem stran 19:8.
  • Chytře navržené grafické rozhraní umožňuje otevření dvou dokonale čtvercových oken vedle sebe, přináší více produktivní a lepší multitasking. Například v aplikaci kalendáře v režimu na šířku lze v levém okně zobrazit kalendář, zatímco v pravém se objeví detailnější plán.
LG UX 6.0 se dvěma čtvercovými okny vedle sebe LG UX 6.0 se dvěma čtvercovými okny vedle sebe

Dodejme, že LG představí svou letošní vlajkovou loď v neděli 26. února ve španělské Barceloně, kde o den později začne veletrh mobilních technologií Mobile World Congress.

Myslíte, že je displej s poměrem stran 18:9 dobrým nápadem?

Zdroje: androidcentral.com, androidauthority.com, androidandme.com, lgnewsroom.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (10)