Už se nejedná o vtip: Společnost LG si patentovala telefon, který má 16 fotoaparátů

LG telefon 16 fotoaparatu

Na úplném začátku neměly telefony žádný fotoaparát, nyní už jsou zcela běžně dva nebo tři fotoaparáty. Nedávno jsme dokonce mohli vidět i čtyři fotoaparáty na zadní straně. U takových telefonů se téměř vždy najdou lidé, kteří vtipkují ohledně toho, že telefony budou mít za chvíli plná záda fotoaparátů. Už ale ani o tom nebudou možná moct brzy vtipkovat. Společnost LG si totiž patentovala telefon, který má 16 fotoaparátů. Co bude umět speciálního?

Společnost LG možná chystá telefon, který má 16 fotoaparátů

Již delší dobu kolují internetem spekulace o chystaném vlajkovém modelu Nokia 9, který má mít rovnou 5 hlavních fotoaparátů. Představení bychom se měli dočkat ještě v tomto roce. V blízké budoucnosti už ale může být tenhle počet fotoaparátů vnímám jako nicotný. Nový patent LG totiž ukazuje telefon se 16 fotoaparáty, každý z nich má přitom různou ohniskovou vzdálenost a funkce.

lg patent 16 fotoaparatu

Jako příklad se uvádí možnost toho, že na jedno klepnutí se ihned vytvoří fotka všemi fotoaparáty najednou a uživatel si bude moct vybrat tu nejlepší. Ať už půjde o širokoúhlé snímky, fotografii s delší ohniskovou vzdáleností, rozmazaným pozadím atd. Zkrátka dostanete vše najednou a poté můžete vybírat. Další skvělou funkcí má být možnost pokročilého vnímání hloubky.

To by ve výsledku mělo vést k mnohem lepšímu režimu portrét. V patentu se uvádí i možnost focení vícero části najednou a následném automatickém spojení v jednu velkou fotografii. Zadní strana by se měla používat i k fotografování selfie fotek. K dispozici bude 16 fotoaparátů najednou, takže zde nebude pochyb, že minimálně jedna fotografie by se měla povést. Zároveň by focení selfie mělo pomáhat malé “zrcadlo” na zadní straně.

patent lg fotoaparaty uprava

Jedná se prozatím o hodně divoký patent. Samozřejmě to neznamená, že LG přemýšlí nad výrobou. Na to je ještě brzy. Nicméně jde minimálně o dobrou ukázku toho, kam vývoj mobilních fotoaparátů směřuje. Výměnné objektivy jako u fotoaparátů by nebyly u telefonů moc efektivní, tudíž výrobci plánují jich dostat co nejvíce na zadní stranu.

Myslíte, že se někdy dočkáme telefonu, který bude mít 16 fotoaparátů?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)