TOPlist

LG připravuje levný telefon s Androidem 4.4 KitKat

lg_g2_mini

Špičkové modely téměř všech výrobců mají svou verzi „mini“, která ovšem v technických parametrech za vlajkovou lodí více či méně výrazně zaostává. Proto informace o tom, že LG v roce 2014 představí model G2 mini, patrně nikoho nepřekvapila. První zprávy tvrdily, že zařízení bude mít displej s úhlopříčkou 4,7″, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 a 2 GB operační paměti. Ve výsledcích benchmarku GFX se ale objevilo dosud neznámé zařízení, které naznačuje, že by všechno mohlo být jinak.

Očekává se představení LG G2 mini Očekává se představení LG G2 mini

V sobotu se totiž na webu s výsledky objevil záznam testu telefonu označeného jako LG D410, který má čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8226) taktovaný na 1,2 GHz, grafiku Adreno 305 a obrazovku s rozlišením 540 x 960 obrazových bodů (při tomto rozlišení půjde patrně o úhlopříčku kolem 4,3″). Na testovaném kousku běžel operační systém Android 4.4 KitKat.

Výsledky LG D410 v benchmarku GFX Výsledky LG D410 v benchmarku GFX

Pochopitelně není vůbec jisté, že se jedná o očekávaný model G2 mini – stejně tak se může jednat o jiný chytrý telefon, orientovaný na nižší cenový segment trhu, který ponese úplně jiné označení. Očekáváme, že přesnější informace budeme znát už za dva týdny, kdy v Los Angeles začne veletrh CES 2014.

Zdroje: 4PDA, Phone Arena, Webtrek, GFX benchmark, Mobil Flip, Mobil Telefon.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)