LG představilo LG L1 II – smartphone nejnižší třídy

lgl12ico

Kromě dříve prezentovaných smartphonů LG L3 a LG L3 II jihokorejská společnost představila další chytrý telefon, cílící na nejnižší segment trhu – LG L1 II. Nový model je skutečně velmi malý a běží na něm Android 4.1.2 Jelly Bean.

Z hlediska technických parametrů vlastně ani nevypadá jako telefon, uvedený na trh v roce 2013 – protože se skoro vše podřídilo ceně, díváme se na zařízení s cenovkou pod sto dolarů. L1 II je vybaven displejem s úhlopříčkou tři palce a rozlišením 320 x 240 obrazových bodů. Procesorem je Qualcomm Snapdragon S1 MSM7225A taktovaný na 1 GHz, snímač fotoaparátu je schopen pořizovat fotky v rozlišení 2 Mpx a disponuje alespoň automatickým zaostřováním a LEDovým bleskem. Nízké ceně odpovídá také 512 MB operační paměti a 4 GB interního úložiště, které lze rozšířit pomocí paměťové karty microSD. Nechybí FM rádio, moduly Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0, A-GPS a podporuje 3G. Kapacita baterie je 1540 mAh.

LG L1 II bude k dispozici v bílé a černé barvě, prodávat se začne ve Vietnamu za cenu 199 000 dongů, tedy asi 1 800 Kč. Později se tento smartphone objeví i v dalších zemích, včetně Velké Británie a Ruska. Uvidíme, zda se i my dočkáme oficiální tiskové zprávy s přesnými cenami pro naši republiku. Obecně bychom uvolnění pro náš trh čekali, protože konkurence Samsungu je i v této cenové rovině veliká.

Zdroje: 4PDA, GSM Arena a Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (6)