LG G3 dostává v Česku aktualizaci na Android 5.0 Lollipop

lgg3_lollipop_ico

V říjnu tohoto roku Google představil telefon Nexus 6 a tablet Nexus 9 a spolu s nimi i novou verzi operačního systému Android 5.0 Lollipop, jejímž hlavním rysem je nové grafické rozhraní, nesoucí se v plochém designu “Material”. Záhy na to začaly aktualizace zařízení řady Nexus (většina z nich se již dočkala aktualizace na opravnou verzi 5.0.1 – viz včerejší článek Vychází Android 5.0.1 Lollipop pro telefon Nexus 5), po kterých následovaly updaty pro telefony edice Google Play.

Jedním z prvních zařízení, které dostávají Android 5.0 od výrobce, je vlajková loď jihokorejského výrobce LG – G3. Jedná se o jeden z nejlépe vybavených telefonů roku 2015 2014 s impozantním 5,5″ QHD displejem a extrémně malým rámečkem.

Česká republika nepatří mezi “klíčové trhy”, kde se LG snaží vydat update co nejdříve – jako první tak koncem listopadu hlásili dostupnost aktualizací uživatelé z Polska a Jižní Korey. Včera se (tj. v úterý 16. prosince) ozvali v diskuzích pod články dva čtenáři, vystupující pod přezdívkami urgo a pavoukandre, kterým telefon v pondělí nabídl OTA aktualizaci na Android 5.0 Lollipop. Vypouštění updatu potvrzují také některé zahraniční zdroje, z čehož lze usuzovat, že výrobce uvolnil aktualizaci ve větším měřítku. Instalační balíček je velký 522,52 MB a jedná se o sestavení s číslem LRX21R. Podle původních zpráv měl telefon LG G3 začít dostávat aktualizaci na začátku prosince.

Značka LG se poslední dobou hodně snaží, co se týká rychlosti aktualizací – například loňský LG G2 se Androidu 4.4 KitKat dočkal jako jeden z prvních telefonů. Očekávali bychom, že pokud se nevyskytnou nějaké nečekané problémy, měl by být update nabídnut všem majitelům “gé trojek” do konce roku.

Dostali jste aktualizaci na Android 5.0 Lollipop pro svůj telefon LG G3? Pak neváhejte a podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod tímto článkem!

Zdroje: čtenáři urgo a pavoukandre, MyLGPhones, GottaBeMobile, Google+ Radek Tupý, Pocket Now, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Recenze telefonů Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (140)