Levný Huawei s podporou 5G představen. Tedy, tak trochu…

huawei s podporou 5G wiko
  • Americké sankce připravili Huawei o možnost používání 5G konektivity.
  • Přesto ale byl představen levný Huawei s podporou 5G.
  • „Vtip“ je ale v tom, že nenese název Huawei ale Wiko.

Kauza okolo sankcí uvalených na čínský Huawei je velmi dobře známá i lidem, kteří se jinak o technologie příliš nezajímají. Součástí sankcí je nejen znepřístupnění Google Služeb ale i velmi omezený přístup k technologiím spojených se sítěmi páté generace. Huawei přesto našel způsob, jak na trh dostat svá zařízení s podporou 5G a čipsety od světových výrobců. Jaký je tedy levný Huawei s podporou 5G?

Wiko alias levný Huawei s podporou 5G

Tak předně se nejmenuje Huawei ale Wiko. Tato, původem francouzská, nicméně aktuálně z velké části číňany vlastněná společnost má na svém kontě již několik převlečených smartphonů Huawei. V zásadě se jedná o značku, která funguje jako „montovna“ smartphonů Huawei s podporou 5G. Tím aktuálně nejnovějším počinem je poměrně základní smartphone Wiko Hi Enjoy 60s 5G. Tato novinka pak, jak již samotný název napovídá, vychází z modelu Huawei Enjoy 60.

Základem je čipset Mediatek Dimensity 700, který právě zajišťuje i ono 5G připojení. Velikost operační paměti pak Wiko ani Huawei nekomentují ale interní úložiště má kapacitu 128 nebo 256 GB. Dále je zde 6,75″ IPS displej s HD+ rozlišením a 8MPx selfie kamera. Ošizen pak telefon byl o primární 48MPx snímač. Namísto něj si primární fotoaparát musí vystačit se 13 MPx a 2MPx hloubkový senzor je pak zachován u obou modelů. Potěšit by ale mohla baterie o kapacitě 6 000 mAh s podporou 22,5W rychlonabíjení. V neposlední řadě je pak přítomen snímač otisků prstů integrovaný v tlačítku napájení.

Na podporu Google služeb by se pak někdo mohl těšit zbytečně. V první řadě je Wiko Enjoy 60s 5G smartphonem určeným primárně pro čínský trh, kde Google neoperuje. V řadě druhé je zde použit vlastní systém od Huawei v podobě HarmonyOS – který je ale pochopitelně stále postavený na základech AOSP. Cena na čínském trhu pak dosahuje v přepočtu na přibližně 4 400 Kč, respektive 5 000 Kč, což není na poměry čínského trhu zrovna málo.

Chtěli byste smartphony Wiko i na našem trhu?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)