Menu

Levná chytrá váha Xiaomi se rozšiřuje. Koupíte ji pod tisíc korun

Chytrá váha Xiaomi se rozšiřuje na další trhy. Dokáže sledovat různé aspekty lidského těla a vše následně odeslat do aplikace Mi Fit. Hlavním plusem je ale cena, kdy stojí 45 dolarů, v přepočtu tedy cca 1 000 Kč.

Chytrá váha Xiaomi toho umí hodně, přitom nestojí moc

Xiaomi Mi Body Composition Scale vypadá na první pohled jako klasická váha. Povrch je ale vyroben z tvrzeného plastu s protiskluzovou úpravou. Má velký LED displej, který se rozsvítí, když se na váhu postavíte. Automaticky se navíc upravuje jas podle okolního světla.

chytra vaha xiaomi mi scale

Pokud si váhu propojíte s aplikací Mi Fit přes Bluetooth, tak vám váha bude ukazovat nejen vaši váhu. Dále zobrazí informace jako je index tělesné hmotnosti (BMI), tělesný tuk, svalová hmota, procenta vody v těle, podíl kostní hmoty, viscerální tuk, bazální metabolismus, hodnocení těla apod. Zkrátka opravdu hodně informací vám dokáže váha “vytáhnout” o vašem těle.

xiaomi mi scale

Vytvořit jde až 16 profilů pro více osob. Váhá se nějak nenabíjí, používá čtyři AAA baterie, které by při standardním použití měly vydržet až 8 měsíců. Rozšíření se týká zahraničních trhů. U nás už ji můžete koupit přes různé překupníky, ale také třeba z ověřených obchodů. Musíte samozřejmě počítat s vyšší cenou. Přímo z čínských eshopů, jde poslat do Česka, cena se pohybuje kolem částky 45 dolarů.

Vystačíte si s klasickou, nebo máte chytrou váhu?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Libb

Libb 81

16.3.2018 6:39

Škoda, že se hrozně tříští ekosystémy. Jeden umí něco, druhý něco jiného. Já mám třeba hodinky Samsung, takže jsem tak trochu vázaný na S-Health. Předtím jsem měl Android Wear, takže Google Fit – naštěstí jde mezi nimi přetahovat data. Teď ta váha by se mně líbila, ale nechci další aplikaci, navíc by to nebylo v souvislostech s těmi daty, co už mám jinde. A nejde mně ani tak o to, že nevěřím číňanům, jako o ty nekompatibility. Proč se nedá domluvit na nějakém jednom protokolu, jako je třeba ANT+?

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

16.3.2018 7:28

Za ty peníze dobré. Není to tak pohodlné jako váhy s WiFi, protože musíte mít v ruce při vážení mobilní telefon. Bez telefonu ukáže logicky jen váhu. Zpětně už to nesyncne.

Kark

kark 4

16.3.2018 9:12

v Lidlu byla podobná nedávno, snad jen asi za 500. Problém je, že tuk, svaly, tyhle váhy měří hodně nepřesně, kdo to myslí vážně, pořídí si něco kde měření pobíhá přes celé tělo, tipuji v cenách od 1500 Kč.

TonyKuba

TonyKuba 15

16.3.2018 11:00

Tu váhu z Lídlu už mám pátý rok, srovnával jsem si naměřené výsledky s jinou váhou , kterou mají ve fitku, rozdíly jsou minimální. Váha tehdy stála nějakých 6 stovek. Naměřené výsledky ukazuje na dílkovém ovladači (infra přenos).

Kulichoid

kulichoid 138

16.3.2018 21:15

Nepoužívám žádnou váhu, ani klasickou. :-)

RSS (komentáře k článku)