TOPlist

Legends of Runeterra, nová karetní hra ze světa League of Legends

Legends of Runeterra karetní hra

Riot Games oslavil desáté narozeniny, a tak připravuje spoustu novinek. Už delší dobu se mluví o mobilní verzi MOBA hry League of Legends s názvem League of Legends: Wild Rift. Kromě té ale přibyde do Google Store i nová virtuální karetní hra Legends of Runeterra. Dosáhne tato hra stejné oblíbenosti jako třeba Hearthstone?

V jednu chvíli se s virtuálními karetními hrami roztrhl pytel. K delší dobu zavedenému Hearthstonu přibyl Gwent ze Zaklínače a Bethesda přišla se svým Elder Scrolls: Legends. Někdo by mohl říct, že velký boom na poli virtuálních karetních her už je za námi, to ale neznamená, že se netěší velké oblibě. Riot Games se tak rozhodl připojit na tento trh se svojí hrou Legends of Runeterra.

V Legends of Runeterra budeme hrát s kartičkami s postavami z „lolka,“ z nichž každá postava náleží určité frakci. Postavy budou mít své unikátní schopnosti a budou moci nabývat na síle a postupovat o levely. K tomu musí splnit určitou podmínku. Například Yasuo postoupí o level, když „zastunuje“ 6 nepřátel. Hrát budeme i za vedlejší anebo nové postavy na úrovní pěšáků jako je například pasáček porů.

Frakcí bude celkem šest a každá se specializuje na jinou taktiku. Freljord se soustředí na zpomalení a silná zakončení. Noxus na přímé silné útoky. Další jsou Shadow Isles, u kterých budete moci obětovat jednotky abyste škodili nepříteli. Čtvrtou frakcí je Piltover & Zaun. Ten se specializuje na různé pasti a triky. S Demacií se budete starat o to, aby vaše postavy byly silné a vydržely co nejdéle a poslední frakcí bude Ionie, která se soustředí na metání jednoho kouzla za druhým.

Do Legends of Runeterra se už hráči mohou předběžně registrovat. Tato karetní hra by měla vyjít na všech platformách, tedy na PC, Android, iOS i konzolích. V Google Store už můžete hru najít, ale pouze ve statusu „připravujeme.“ Karetní hra Legends of Runeterra by měla být k dostání v roce 2020.

Zahrajete si Legends of Runeterra?

Zdroj: YTB, polygon

Tomáš Smutný
O Autorovi - Tomáš Smutný

Jeho první telefon byl starý Sony Ericsson s černobílým displayem a anténou. Jenže ho dostal v době když ostatní kupovali telefony s barevným displayem. Když… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)