TOPlist

Indická Lava přišla s nevídanou reklamní kampaní cílenou proti Realme

Lava Agni 5G titulka

Z čínského Realme se velmi rychle stala značka, která slaví úspěchy nejen na domovském trhu, ale především také globálně. Jednou z jeho silných bašt je bezesporu i Indie, kde se smartphony tohoto výrobce pravidelně řadí mezi ty nejprodávanější. To se ovšem nelíbí domácí značce Lava, která se ráda opírá nejen o svůj indický původ, ale také o domácí výrobu smartphonů. Jejím nejnovějším želízkem v ohni je pak smartphone Lava Agni 5G, který se výrobce rozhodl podpořit neobvyklou reklamní kampaní.

„Dejte nám smartphone od konkurence, my vám dáme náš“

Tato kampaň, vztahující se pouze na indický trh, má vcelku jednoduchá a janá pravidla. Uživatelé, kteří si pořídili smartphone Realme 8s 5G mají možnost jej vyměnit právě za Lava Agni 5G, zcela zdarma a bez jakýchkoli jiných závazků. Lava přitom hraje na patriotismus, což je jasně zřetelné například z bannerů na kterých stojí „Indie je má země, ale můj smartphone je z Číny. Jsem to skutečně já?“. Přičemž se výrobce nebál použít ve slovech „real me“ samotné logo svého soka. Nutno podotknout, že tato výměna uživatelům nijak výrazně lepší smartphone nepřinese – alespoň na papíře ne.

Lava vs. Realme

Oba smartphony spoléhají na MediaTek Dimensity 810 a 8 GB RAM se 128GB úložištěm. Oba pak nabídnou 90Hz IPS displeje s FullHD+ rozlišením, ovšem v případě smartphonu Lava Agni 5G s větší, 6,78″ úhlopříčkou oproti 6,5″ u Realme. Jediným dalším potenciálním plusem indického smartphonu je pak 5MPx ultraširokoúhlý fotoaparát, který čínský konkurent nenabízí vůbec. Zbylá sestava fotoaparátů je u obou smartphonů identická a zahrnuje 64MPx fotoaparát s objektivem o světelnosti f/1.8. Těm dělají společnost 2MPx makro kamerky a 2MPx snímače hloubky ostrosti. Oba telefony pak nabízí shodnou 5 000 mAh baterii a 30W (Lava), respektive 33W (Realme) rychlé nabíjení. Oba telefony pak stojí shodných 19 999 indických rupií, čili v přepočtu přibližně 5 900 Kč.

Lava Agni 5G vs. Realme 8s 5G

Co říkáte na kampaň Lava? Využili byste podobnou nabídku i u nás?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)