Menu

Konvertor mien: Kurzovní lístek (nejen) na cesty

Období letních dovolených se sice pomalu chýlí ke konci, přesto jsme přesvědčeni, že šikovný program na převod z jedné měny do jiné se může hodit i v průběhu roku. Alternativ je celá řada a my si dnes představíme Konvertor mien z dílny slovenského programátora Rudolfa Halmiho.

Hlavní výhodou, kterou se tato aplikace liší od většiny konkurenčních produktů, je současné zobrazení čtyř měn na jedné obrazovce, přičemž lze provádět přepočty ze kterékoli z nich – jednoduše stačí zadat částku do příslušného políčka a ta je okamžitě (během psaní) převedena do všech třech zbývajících. Program přitom využívá vlastní a nutno uznat že poměrně vydařenou a praktickou klávesnici.

Současné zobrazení čtyř měn na jedné obrazovce a praktická klávesnice.

Současné zobrazení čtyř měn na jedné obrazovce a praktická klávesnice.

Druhým plusem je opravdu rozsáhlá databáze měn – těch je v základním balíku více než padesát a najdete mezi nimi i poměrně exotické kousky, jako je třeba srílanská rupie či ománský rial. Měny do tabulky vyberete jednoduše skrze roletové menu, kde jsou pak prezentovány kódem a vlajkou země.

Jestliže často používáte stejné předvolené měny, můžete si je uložit a opět vyvolat – to provedete přes tlačítko [Menu]-Ulož/Načítaj obľůbené.

Nabídka po stisku Menu

Nabídka po stisku Menu

Na hlavní stránce je také k dispozici tlačítko vyvolávající kalkulačku, nicméně abyste ji mohli používat, musíte nejprve odsouhlasit zobrazování reklam na této obrazovce.

V sekci [Menu]-Zoznam, zmena, update pak najdete databázi všech podporovaných měn, jejichž kurzy můžete aktualizovat z Internetu. Aktuální konverzní poměry jsou přitom získávány z několika zdrojů, včetně Evropské Centrální Banky. Program si ale vše potřebné ukládá, takže k provozu v zahraničí nebudete potřebovat mobilní data, což je dalším nesporným kladem. Stačí před cestou provést aktualizaci a můžete vyrazit.

V sekci Menu-Zoznam, zmena, update pak najdete databázi všech podporovaných měn, jejichž kurzy můžete aktualizovat z Internetu.

V sekci Menu-Zoznam, zmena, update pak najdete databázi všech podporovaných měn, jejichž kurzy můžete aktualizovat z Internetu.

Měny v tomto seznamu jsou prezentovány kurzem k hlavní měně – ve výchozím nastavení je touto měnou euro, nicméně nastavit si můžete jakoukoli jinou – stačí otevřít měnu z nabídky a zvolit ji jako hlavní.

Pokud by vám seznam více než padesáti měn nestačil, není problém přidat si další. Obvykle stačí zadat správný kód měny a aplikace si sama dohledá její jméno a aktuální kurz. V takovém případě se pak Konvertor mien také stará o jeho aktualizaci. Není ani problém zadat měnu, kterou v kurzovních lístcích nenajdete – pak ale musíte vyplnit její název a kurz k hlavní měně.

Pokud by vám seznam více než padesáti měn nestačil, není problém přidat si další.

Pokud by vám seznam více než padesáti měn nestačil, není problém přidat si další.

V nastavení pak najdete volby zdrojů, ze kterých aplikace čerpá aktuální kurzy, můžete nastavit počet zobrazovaných desetinných míst, zvolit oddělovače desetin a tisíců a určit, jak často se má program domáhat aktualizace měn.

Možnosti nastavení aplikace Konvertor mien

Možnosti nastavení aplikace Konvertor mien


Možnosti nastavení aplikace Konvertor mien

Možnosti nastavení aplikace Konvertor mien

Je evidentní, že snahou autora bylo vytvoření jednoduše použitelné aplikace, což se mu také podařilo. Konvertor mien je dobře provedený, dělá přesně to, co má a přináší slušnou porci bonusů. Patrně nejzásadnější výhodou je pak možnost používat ho bez nutnosti připojení k Internetu.

Pokud byste chtěli autora podpořit, nebo jestliže vám vadí zobrazování reklamních proužků, můžete si za necelých 20 Kč koupit verzi Plus.

Přesnější obrázek o programu Konvertor mien si můžete udělat také z následujícího videa.

Máte-li nějaké připomínky, nebo náměty na zlepšení, můžete se zapojit do diskuze s autorem na Android fóru.

Konvertor mien (Currency conv)
halmi.sk
Verze1.8.5a (8. 7. 2011)
Velikost359 kB
1.5+


Zdarma


19,44 Kč

 

Komentáře

THeBaNDiT

THeBaNDiT

25.8.2011 7:36

Výborne, ďakujem za tip, doteraz som využíval menej prehľadnú a trochu nestabilnú aplikáciu Currency Converter…

Táto slovenská je graficky veľmi pekne spravená a je super, že vidím naraz 4 meny, teda vybral som si EUR, PLN, SKK a USD, takže pri prepočte trebárs z poľského zlotého alebo z dolára vidím nielen cenu v eurách, ale i v našich starých korunách (SKK som si vytvoril, s uzamknutým kurzom).

peebee

peebee

25.8.2011 8:34

Perfetkna, aplikacia! Vdaka za tip. Tiez som si doplnil slovensku korunu a je zaujimave ze k mene automaticky priradil nasu vlajku, skadial to vedel? Jedine podla kodu meny ktory som zadal “SKK”…

arcadio

arcadio

25.8.2011 13:39

podobně super je i aplikace handyCalc, kde v menu tools se dá vstoupit do handyCurency a tam program, co se obdobně aktualizuje a dokáže převádět na různé měny a dokáže i udělat zástupce na plochu, pro rychlé nastavení převodu … píšu jen pro info … tahle appka je na první pohled dotaženější :-) thx

RSS (komentáře k článku)