Google Kontakty už umí narozeniny. Jsou spojené s Kalendářem

Google Kontakty narozeniny kalendář upozornění novinka

Jak bylo původně objeveno a avizováno na začátku letošního března, Google aplikace Kontakty hodlá přispět k tomu, aby měli uživatelé lepší přehled o tom, kdy mají ostatní lidé narozeniny. Nová funkce, která byla doteď dostupná jen v rámci beta testování, konečně vyrazila do ostré verze aplikace. I v našich redakčních telefonech se objevila, tak přinášíme první pohled.

Contacts
Contacts

Pokud již nová funkce dorazila i k vám, najdete ji v aplikaci Kontakty po klepnutí na kartu “Výběry”. Nová bublina s označením “Přidejte si narozeniny” vede do seznamu kontaktů, ve kterém je možné přidávat datum narození (nebo jiné výročí, pokud vám to přijde vhod) pomocí tlačítka s ikonkou dortu vpravo.

Takto vložené datum se automaticky propisuje i do Kalendáře, pokud zde máte události pro narozeniny aktivované. U jednotlivých kontaktů je možné si zapnout i upozornění, které pak Google doručuje napříč svými službami. Za nás jde o velmi šikovné a logické propojení.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kde jste si doposud poznamenávali narozeniny?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)