Pokémon GO si už brzy na některých starších telefonech nezahrajete

konec podpory Pokémon GO starší mobily

Všechno jednou končí. Platí to i o softwarové podpoře starších zařízení a systémů. Jeden významný konec nyní ohlásili vývojáři populární mobilní hry Pokémon GO. Tu nebude možné od října spustit na některých starších telefonech. Virtuální chytačku známých stvoření po celé planetě hrají miliony lidí, o některé ale takto může hra přijít. Případně je oznámený konec podpory Pokémon GO pro starší mobily donutí pořídit si novější stroj.

Nově chystaný limit odřízne od podpory majitele telefonů s Androidem 5 či starším. Rozhodně tedy nepůjde o velké množství hráčů, ale pár se jich jistě najde. Možná i mezi našimi čtenáři. Hraní této konkrétní hry na tak starých mobilech ale asi nepatří mezi dobré zážitky. Pokud se o to někdo doposud pokoušel, od října bude mít každopádně smůlu. Na straně Applu se brzký konec podpory Pokémon GO pro starší mobily týká systémů iOS 10 a iOS 11 a konkrétně i modelů iPhone 5s a iPhone 6.

Pokémon GO
Pokémon GO

I když nebudou zmíněné telefony (a případně tablety) schopné hru spustit, uživatelská data z Pokémon GO pochopitelně zůstanou na serveru. Pokud se tedy hráč kdykoli poté přihlásí na novějším stroji, může bez obav pokračovat v chytání a soubojích.

Na jaké verzi Androidu hrajete Pokémon GO?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)