TOPlist

Twitter aplikace se konečně zbaví jednoho otravného omezení

konec ořezávání obrázků v Twitter aplikaci

Uživatelé aplikace Twitter se mohou těšit na jednu poměrně významnou designovou změnu. Autoři mobilní verze této sociální sítě se konečně rozhodli neořezávat přiložené obrázky. Ty se doposud zobrazovaly v širokoúhlém formátu 16:9, aby tolik nerušily a nezabíraly příliš mnoho místa při procházení obsahu. Fotky a grafiky, které byly větší, byly na tento formát ořezány. Z pohledu rychlosti prohlížení šlo jistě o dobrou praxi, když se chtěl ale uživatel věnovat fotkám či grafům bez nutnosti rozkliknutí, bylo omezení dost otravné. Konec ořezávání obrázků v Twitter aplikaci tedy jistě přivítá hodně lidí.

https://twitter.com/Twitter/status/1390026628957417473

Novinku oznámil přímo Twitter na své síti. Je zaváděna postupně a ve svém mobilu byste ji měli objevit co nevidět i vy. Tento designový zásah v praxi znamená, že obrázky nahrané například v poměru 1:2 nebo 3:4 (typická fotka na výšku) se v kanálu příspěvků zobrazí v celé své kráse bez ořezu. Twitter dál prý pracuje na tom, aby měl foto a video obsah na síti i lepší kvalitu.

Uvítáte konec ořezávání obrázků v Twitter aplikaci?

Zdroj: Twiiter

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)