Konec Omegle! Stránka, která způsobovala trauma spoustě mladým lidem je u konce

Omegle je u konce
  • Známá platforma je po 14 letech provozu u konce
  • Omegle čelilo několika obviněním ze zprostředkování sexuálního obtěžování
  • Poslední měsíc provozu stránka zaznamenala 50 milionů návštěvníků

Omegle bývala populární platforma, která se proslavila hlavně kvůli náhodným spojováním jednotlivců přes chat nebo videochat. Po 14 letech provozu byla ukončena, zejména kvůli rostoucímu zneužívání platformy a obavám o bezpečnost uživatelů. Platforma již několik let čelila právnímu a regulačnímu dohledu. Roky jsme byli svědky zneužívání uživatelů, zejména týkající se sexuálního zneužívání nezletilých, které velmi poškodily pověst platformy. Stránka byla v několika případech vyšetřována, v některých zemích byla označovaná dokonce jako nástroj pro predátory.

Tehdy 18letý zakladatel Leif K-Brooks na webu vysvětluje, že platforma byla založena pro náhodné chatování s cizími lidmi, stavějící na anonymitě a sociální spontánnosti. Ačkoli mělo být Omegle využíváno pro pozitivní účely, jako je průzkum cizích kultur a poskytování nezaujatých rad, čelilo také zneužívání, včetně těžkých zločinů. Zakladatel uvedl své vlastní duševní zdraví jako jeden z důvodů pro uzavření stránky a vyjádřil zklamání nad tím, jak se internet změnil v posledním desetiletí.

Omegle chat site shut down over misuse

Omegle chat site shut down over misuse

Stres a náklady spojené s provozem a bojem proti jeho zneužívání byly jednoduše příliš velké. Stránka byla financována z vlastních zdrojů a i když její popularita postupně klesala, stále měla asi 50 milionů návštěvníků minulý měsíc. Na závěr ve svém prohlášení vyjádřil vděčnost všem, kteří stránku používali pro pozitivní účely a přispěli k úspěchu stránky.

Navštívili jste někdy Omegle?

Zdroj: Omegle, techcrunch

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)