Konec nedostatku úložného prostoru. Seagate ukázal 500GB disk pro tablety

seagate-ultra-mobile-hard-drive

Málo kdo předpovídal, že tablety zažijí takový nárůst a spousta uživatelů vymění svůj notebook za tablet, i když to nejsou úplně rovnocenná  zařízení. Tablet byl přímo stvořen pro konzumaci obsahu, což si ovšem žádá také velké úložné prostory. Dnešní tablety totiž disponují také displeji s Full HD rozlišením, a tak se přímo vybízí sahat po filmech se stejným rozlišením. Ty obvykle zabírají jednotky i desítky GB, což může být problém – vnitřní paměť tabletů se pohybuje okolo 32 GB + rozšiřující Micro SD karta. Úložiště tak nemusí stačit.

S dobrou zprávou přichází společnost Seagate, která stojí za výrobou pevných disků již spoustu let. Tento výrobce ukázal světu disk s názvem Ultra Mobile, který je určen do tabletů a disponuje obrovským 500GB úložištěm. Součástí je také 8GB SSD disk, který tak spolu s tradičním pevným diskem tvoří jakýsi hybridní systém. Kompletně předělána byla správa napájení, díky které nyní dokáže tento disk běžet se spotřebou okolo 0,14 W.

seagate-ultra-mobile-hard-drive

Seagate nám zatím neprozradil cenovku tohoto disku, ale spekuluje se, že by mohl vyjít dokonce levněji než standardní 16GB SSD, které můžete vidět v mnoha tabletech. Nevíme ani datum vydání, ale nejvíce nás stejně zajímá, kdy se objeví první přístroj s tímto řešením.

Ocenili byste tak velké úložiště ve svém tabletu?

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)