Konec nahrávání hovorů v Androidu se blíží. Někteří výrobci mají (zatím) výjimku

google play konec nahrávání hovorů aplikace

Když Google představil v roce 2019 systém Android 10, jistě byla spousta uživatelů zaskočena tím, že z nastavení zmizela funkce nahrávání hovorů. V té době nešlo ale o takový problém. Stačilo využít jednu z mnoha aplikací třetích stran, které jsou dostupné na Google Play a bez potíží jste si nahráli, co jste potřebovali. To se ale brzy změní.

Z Google Play brzy zmizí nahrávací aplikace

11. května americká firma zavede nové podmínky v obchodu Google Play, mezi kterými je také bod, který zakazuje aplikacím třetích stran používat API, díky kterým bylo možné nahrávat hovory. Změny mají dle firmy přispět k obecnému zlepšení soukromí a bezpečnosti. Co se týče zákonů, tak ty se liší v závislosti na tom, kde žijete. Třeba v České republice si nemůžete hovor nahrát ani pro soukromé účely.

Poněkud zvláštní je ale fakt, že nadstavby, které mají tuto funkci nativně se obávat nemusí. Jmenovitě se nabízí mobily Google Pixel nebo Xiaomi.

Nahrávali jste si někdy hovor?

Zdroj: AndroidAuthority

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)