TOPlist

Kluci z Prahy využili Fotky Google k odhalení podvodníků

Kluci z Prahy Fotky Google ruličkáři

Znáte YouTube kanál Kluci z Prahy, případně Honest Guide v anglické verzi? Tento velmi populární projekt Janka Rubeše a jeho kolegy Honzíka si klade za cíl zejména varovat turisty přijíždějící do našeho hlavního města před různými podvodníky. Většinou takovými, kteří se snaží lstí vymámit z důvěřivých lidí peníze.

Google Photos
Google Photos

Typickým příkladem šmejdů jsou tzv. „ruličkáři„, kteří lákají na výhodnější kurzy, ale nakonec turistům za Eura nedají české koruny, ale například běloruské rubly. Při procházení dříve pořízených video záznamů nedávno dvojici významným způsobem pomohla aplikace Fotky Google.

Až 700€ denně – podvodník nám na kameru přiznal, kolik denně „vydělá“

Až 700€ denně - podvodník nám na kameru přiznal, kolik denně "vydělá"

Na ruličkáře poprvé Janek Rubeš s kolegou narazili v roce 2017 a od té doby pořídili spousty video záznamů zachycujících nejen jejich obličeje, ale občas i přímo probíhající předávání peněz. Když nedávno autoři přišli do bližšího styku s jedním z těchto podvodníků, při zpracování záznamů skvěle zafungoval nástroj pro rozpoznávání obličejů ve Fotkách. Díky odhalení tváře hned v několika starších videích se podařilo zjistit, že… ale to vlastně můžete zjistit přímo v nové epizodě Kluků z Prahy.

Jak vnímáte počínání Kluků z Prahy?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)