Klávesnice u vlajkového modelu Moto Z se brzy stane skutečností

Moto Z

Telefon Moto Z je specifický v jedné věci. Na záda telefonu mu jdou přidělat různé moduly. Jeden z nejzajímavějších se před měsícem objevil na serveru Indiegogo, kde ho můžou lidé zafinancovat. Nakonec se to podařilo a den před koncem kampaně dokázali lidé vybrat potřebných 100 tisíc dolarů na vývoj hardwarové klávesnice.

Moto Z bude mít hardwarovou klávesnici

Telefonů s hardwarovou klávesnicí na Android moc není. O to horší je to pak u telefonů se specifikacemi vlajkových modelů. Jediná značka, která se stále více věnuje telefonům s klávesnicí, je BlackBerry. Ti před několika lety vydali model Priv s vysouvací klávesnicí, během několika týdnů pak má vyjít nový model KeyOne, který nabídne pevně připevněnou klávesnici pod displejem.

Zpátky ale k hardwarové klávesnici, která využívá modulární design, Moto Z. Má vysouvací konstrukci, s tím, že v případě potřeby se bude dát přizvednout telefon až do úhlu 45 stupňů. Jedná se o pětiřadou QWERTY klávesnici s LED podsvícením. Výrobce slibuje i například verzi s QWERTZ, což bude ale podle všeho řešeno pouze softwarově.

Posledním plusovým modem by mohla být zabudovaná baterie. O té se ale prozatím pouze jedná a není jisté, že se objeví ve finální podobě. Klávesnici si můžete zakoupit ještě den v rámci crowdfundingu za 60 dolarů + poštovné. Jakmile se dostane klávesnice na trh, což by mělo být ke konci léta, tak bude stát 120 dolarů.

Jak se vám líbí klávesnice u Moto Z?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)