Klávesnice Gboard má nový vzhled. Co mu říkáte?

gboard nový vzhled

Google po delší době aktualizoval nejpoužívanější (a pro mnohé telefony také výchozí) klávesnici Gboard. Mezi novinky patří nejen lehce pozměněný vzhled, ale také přepracovaný panel nástrojů. Nutno však podotknout, že se nyní nachází v beta fázi.

Gboard se chlubí novým designem

Nový panel nástrojů umožní si klávesnici více přizpůsobit. Nově si na horní lištu můžete přesunout ty funkce, které často využíváte a naopak ty, na které jste snad nikdy nesáhli můžete odstranit. Ano, i včetně hlasového zadávání. Na liště mohou být až čtyři nástroje. Ty budou navíc možná přibývat, jelikož si můžeme všimnout volné plochy, kam by se vešla ještě hromada dalších dlaždic.

Nezapomnělo se ani na soukromí, které má nyní novou kartu, takže si vše můžete nastavit rovnou v rámci aplikace. Pokud si chcete novou verzi Gboard vyzkoušet, můžete tak učinit skrz beta verzi (12.6.06.491625702). Ta je mimochodem k dostáni i na Google Play.

Používáte Gboard, nebo jinou klávesnici?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)