Klasické Android aplikace brzy spustíte na Wear OS hodinkách: Spotify Lite už funguje

spotify lite wear os hodinky

Při vydání Android Wear 2.0 (Wear OS) se plánovalo, že chytré hodinky už nebudou tak moc závislé na telefonu. To se povedlo jen částečně. U nejoblíbenějších aplikací Wear OS je stále potřeba Bluetooth propojení s telefonem.  To se ale může brzy změnit. Jeden z uživatelů XDA fóra dokázal převést klasické Android aplikace a spustit ji na chytrých hodinkách.

Klasické Android aplikace na Wear OS? Zatím hlavně Lite a GO aplikace

Uživatel s přezdívkou moneytoo dokázal vytvořit upravenou verzi Spotify Lite, tedy aplikace určené hlavně pro nevýkonné telefony jako je Nokia 1. Aplikaci následně nainstaloval na chytré hodinky s Wear OS a bez problémů spustil. A i přesto, že Spotify Lite má svými funkcemi hodně daleko k normálnímu Spotify, tak na chytrých hodinkách jde o velkou věc.

Úprava aplikace v podstatě spočívá jen v tom, že uživatelské rozhraní zmenšil na polovinu původní velikosti, aby se tak ovládací prvky dokázaly zobrazit na malém displeji hodinek. Uživatel moneytoo navíc řekl,  že by mohl vytvořit skript, který by dokázal tyto změny provést v jakékoliv Android aplikaci, což by bylo skvělé. Výkon čipsetů v chytrých hodinkách se blíží Android Go telefonům. Fungovat by měly hlavně Lite a GO aplikace. Nicméně jak víme z vlastní zkušenosti, GO telefony si dokážou poradit i s náročnějšími aplikacemi. Stejné by to mohlo být i u chytrých hodinek.

Navíc většina chytrých hodinek s Wear OS běží na zastaralé verzi čipsetu Snapdragon Wear 2100. Na podzim by měla vyjít konečně novější verze, která by mohla přinést i více výkonu a s tím i více možností spuštění klasických Android aplikací. Upravenou aplikaci Spotify Lite pro Wear OS můžete najít v tomto odkazu.

Spotify Lite
Spotify Lite

Která klasická Android aplikace by podle vás mohla fungovat dobře na chytrých hodinkách?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)