Kirin 1000 a první spekulace: 5nm technologie a nová jádra

kirin 1000

Přesto, že vlajkové lodě Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro nejsou na trhu ani měsíc se začínají rojit spekulace o možném nástupce Mate 40 a jeho čipsetu. Mělo by se jednat o čip Kirin 1000, který má přinést dost zásadních novinek. Mezi ně můžeme zařadit například výrobu pomocí 5nm technologie.

Kirin 1000 by díky výrobě 5nm technologií mohl mnohem déle vydržet. Ne, že by byl Mate 30 Pro nějaký propadák, co se výdrže baterie týče, ale vždy je kam se posouvat. Čipset má pracovat na architektuře ARM na jádrech Cortex-A77. U současného Kirinu 990 můžeme nalézt jádra Cortex-A76, což bylo Huawei vícekrát vytýkáno.

Změny se dočká taktéž grafický čip, který by měl být Mali-G77, přičemž Kirin 990 používá Mali-G76. Chybět nemá samozřejmě podpora 5G sítí, ovšem spekuluje se taktéž o 4G variantě. Představení čipu se dočkáme s největší pravděpodobností až příští rok na Berlínské IFĚ. Do té doby si na bližší informace musíme počkat.

Co říkáte na 5nm technologii Kirinu 1000?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)