S aplikací KeepScreen už vás nebude rozčilovat zhasínající displej

keepscreen_ico

Na většině telefonů a tabletů je nastaven limit pro zhasnutí podsvětlení obrazovky v době nečinnosti na 30 sekund. Někomu stačí kratší interval, jiný zase potřebuje více času, nicméně asi každého dokáže naštvat, když mu obrazovka zhasne uprostřed rozečteného článku.

S aplikací KeepScreen už vás nebude rozčilovat zhasínající displej S aplikací KeepScreen už vás nebude rozčilovat zhasínající displej

Samsung to vyřešil vlastní aplikací Smart Stay, která prostřednictvím přední kamery sleduje oči uživatele a v případě, že se dívá, zabrání zhasnutí displeje. Existují i alternativní aplikace, napodobující tuto funkci, případně řešící řízení podsvětlení jiným způsobem – například podle náklonu či pohybu zařízení. Proč to ale dělat složitě, když stejného výsledku dosáhnete i jednodušší cestou s aplikací KeepScreen?!

Samsung vyřešil zhasínání obrazovky aplikací Smart Stay Samsung vyřešil zhasínání obrazovky aplikací Smart Stay

Co KeepScreen slibuje?

KeepScreen je ve své podstatě velmi jednoduchý nástroj, takže ani popisek v Obchodě Play není zbytečně dlouhý. Autoři v první řadě zdůrazňují, že poskytují plnohodnotnou verzi programu zcela zdarma. Následně vysvětlují, že KeepScreen zabraňuje zhasnutí displeje, pokud je aktivní některá z uživatelem vybraných aplikací. To se může hodit například při prohlížení pošty, surfování, čtení článků a elektronických knih.

Jak KeepScreen funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 2.0.0 jsme nainstalovali na redakční Samsung Galaxy SIII s alternativní ROMkou CyanogenMod 11.0 M9 (Android 4.4.4). Po spuštění okamžitě uvidíte velmi prosté uživatelské rozhraní, zavánějící několik let starými designovými trendy.

Uživatelské rozhraní aplikace KeepScreen Uživatelské rozhraní aplikace KeepScreen

Celkem je k dispozici pět položek:

Princip nastavení je tedy jednoduchý:

  • Nastavte v systémovém nastavení dobu zhasínání obrazovky na 30 sekund nebo méně, dle vašich preferencí (čím kratší doba, tím déle vám vydrží nabitá baterie).
  • Spusťte KeepScreen a v sekci Applications vyberte programy, při jejichž běhu nemá být displej zhasínán.
  • Nastartujte volbou Start / Stop service službu KeepScreen.
  • Vyzkoušejte, zda vše funguje, tak, že otevřete jednu ze zvolených aplikací a ověříte, že displej při jejím běhu nezhasíná.

Resumé

Upřímně řečeno: aplikace je ve své podstatě tak jednoduchá, že bychom si ji uměli představit jako nativní součást operačního systému, když už ne v oficiálních, tak alespoň v alternativních ROMkách. Problém zhasínání obrazovky lze navíc, jak jsme ostatně naznačili v úvodu, řešit i jinými způsoby: ať už sledováním očí uživatele, pohybu a náklonu telefonu, nebo pomocí automatizačních aplikací typu Tasker. KeepScreen ale přichází s nejjednodušším řešením, jaké si umíme představit – prostým seznamem programů, při jejichž běhu se podsvětlení displeje po vypršení nastaveného intervalu nezhasne.

Instalačka programu KeepScreen je velká pouhých 164 KB a zatím si ji stáhlo více než sto tisíc uživatelů. Průměrné hodnocení známkou 4,4 naznačuje, že ve většině případů funguje bez problémů. Instalovat můžete na zařízení s Androidem 1.5 a vyšším.

Jeden z uživatelů, který dal tomuto programu maximální hodnocení, napsal do komentáře: “Dělá, co má. Prostě podrží v předem zvolených aplikacích rozsvícený telefon. Někdy se opravdu velmi hodí.” Další pak dodává: “Po upgradu na Android 4 mi už nefunguje. SG Note. Vyřešeno aplikací NO SCREEN OFF.”

KeepScreen (now free)
KeepScreen (now free)

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek