„Kecálek“ Google Allo konečně dostane webovou aplikaci!

klient pro allo

„Kecálek“ Google Allo byl představen loni v rámci vývojářské konference Google I/O. V Obchodě Play se pak objevil na začátku září a od té doby zaznamenal jen něco přes deset milionů stažení. U jiné aplikace by to bylo hezké číslo, ale u programů z dílny vyhledávacího giganta jsme zvyklí na řádově vyšší hodnoty.

„Kecálek“ Google Allo konečně dostane webovou aplikaci! „Kecálek“ Google Allo konečně dostane webovou aplikaci!

Jistě nebude drzé konstatovat, že “kecálek” Google Allo u uživatelů neuspěl. Svědčí o tom i naše Víkendová hlasovačka ze začátku února, ve které 80 % čtenářů uvedlo, že tuto aplikaci vůbec nepoužívají. Často ji používá jen 5 % hlasujících, což skutečně není důvod k optimismu. Důvodů, proč Allo neuspělo, je více než dost. Sedm jich vyjmenoval Vašek Švec měsíc po vydání aplikace. Ve výčtu pochopitelně nechyběla jedna z nejčastějších výtek: přes Allo lze komunikovat výhradně z telefonu. Desktopová nebo webová aplikace neexistuje, ačkoli prakticky všechny konkurenční komunikační programy disponují více či méně povedeným webovým rozhraním. Uživatel je tak omezen nejen menší velikostí obrazovky, ale také absencí fyzické klávesnice a myši. Navíc může program používat jen na jednom telefonu.

„Kecálek“ Google Allo dostane webovou aplikaci

Podle viceprezidenta komunikačních produktů Nicka Foxe však Google na webové aplikaci intenzivně pracuje. Potvrdil to snímkem obrazovky, který publikoval ve čtvrtek odpoledne na sociální sítí Twitter. K obrázku přidal krátký komentář, ze kterého plyne, že vývoj je teprve v rané fázi a jeho cílem je přinést aplikaci na desktop – blíže uživatelům.

Tweet Nicka Foxe Tweet Nicka Foxe

Ze snímku, který je mimo jiné zajímavý tím, že byl pořízen v prohlížeči Chrome na počítači s operačním systémem Mac OS, lze vypozorovat několik věcí. Například to, že přes ranou verzi je už implementována řada funkcí, jako jsou chytré odpovědi, samolepky, emotikony, sdílení souborů a Asistent Google. Právě Asistent by mohl být jedním z důvodů, proč by uživatelé mohli mít zájem Google Allo na desktopu vyzkoušet.

Je zřejmé, že vypuštění webové aplikace Google Allo bude největším krokem od vydání tohoto komunikátoru. Nyní je otázkou, zda webová verze přinese také podporu více zařízení se společnou historií a komunikací uloženou v cloudu. Přeci jen u většiny konkurentů jsou takové schopnosti naprostou samozřejmostí. Stejně tak je zatím ve hvězdách, kdy bude webová aplikace spuštěna v ostrém provozu.

Google Allo
Google Allo
Co říkáte na to, že „kecálek“ Google Allo konečně dostane webovou aplikaci?

Zdroje: androidpolice.com, androidcentral.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)