7 funkcí, které uživatelé Google Allo postrádají nejvíc

google-allo-app-for-android

Google na letošní konferenci I/O představil mimo jiné také zbrusu nového “kecálka” Allo. Ten má přinést menší revoluci v oblasti komunikace. Tato aplikace se však oficiálně k uživatelům dostala teprve před pár dny a okamžitě vzbudila velký zájem. Dalo by se však říct, že vývoj aplikace je stále na začátku a Google Allo postupem času projde spoustou změn. Zajisté také získá řadu nových funkcí. O některé uživateli nejvíce žádané novinky se podělil přímo Justin Uberti alias šéf vývoje této aplikace.

bn-ob928_googap_p_20160518153601

Práce s SMS nebo desktopový klient

7 součástí Google Allo po kterých uživatelé nejvíce volají:

Asistent s více funkcemi

Spolu s prvním vydáním aplikace Allo se mezi uživatele dostala první verze nového Google Asistenta. Ta je ovšem zatím pouze ukázkou toho, co by tento pomocník měl v budoucnu umět. Není se tak čemu divit, že uživatelé volají po plnohodnotném Asistentovi a jeho hlubší integraci do aplikace.

Desktopová aplikace

Další poměrně pochopitelné přání, u kterého však není tolik jisté, zda se uživatelům splní. Allo nemá být náhradou za Hangouts a to že Google chce mít tuto komunikační platformu svázanou pouze s mobilními telefony dokazuje také fakt, že do aplikace se registrujete pomocí telefonního čísla. Kdo ale ví, třeba se v budoucnu dočkáme.

Integrace s aplikací Duo

Druhá aplikace, kterou Google na letošním I/O představil nese jméno Duo a slouží pro videohovory. Uživatelé pak volají po tom, aby byly obě aplikace co nejvíce propojené mezi sebou. Zapravdu jim dává také samotný Uberti, který již hovořil o plánech na vzájemnou integraci těchto dvou aplikací.

Sdílení souborů

Pomocí nové chatovací aplikace od Google sice můžete sdílet fotky, plnohodnotné sdílení všech typů souborů však momentálně možné není. Není jasné proč Google tuto funkci, kterou disponuje prakticky každá rozšířenější chatovací aplikace, do svého Alla nezahrnul. Je docela možné, že se v budoucnu ani žádného přímého sdílení nedočkáme a namísto toho Google přijde s integrací svého cloudového úložiště Drive.

Rychlá odpověď

Je pro nás docela záhadou proč aplikace Google Allo nepodporuje rychlé odpovědi, zvlášť když se jedná o jednu z největších novinek v Androidu 7.0 Nougat. Je však možné, že tato funkce zatím nebyla dostatečně odladěna a tak se do prvního vydání aplikace prostě nedostala a dočkáme se jí později.

Práce s SMS

Jak jsme psali již výše, Allo je komunikační platforma zacílená především na mobilní telefony, dávalo by tedy smysl, kdyby zvládala i práci s SMS, nebo ne? Podobný krok se Google vymstil už jednou a to s aplikací Hangouts. Po sérii problémů vše nakonec vyústilo v to, že Google do Obchodu Play uvolnil samostatnou aplikaci pro práci s SMS a doporučil uživatelům používat tu. Ani sám Umberti zatím neprojevuje zájem integrovat SMS do nové aplikace.

Podpora témat

Google není zrovna známý tím, že by ve svých aplikacích umožňoval uživatelům upravovat vzhled podle svého pomocí různých témat. Výjimkou je snad pouze aplikace Google Klávesnice, která úpravu vzhledu umožňuje. Uživatelům by se však líbilo mít tuto možnost i v Google Allo. Zda se této funkce dočkáme však v současnosti záhadou.

Google Allo
Google Allo

Která funkce v Google Allo chybí vám?

Zdroj: Phandroid.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)