TOPlist

Karel Gott „čte“ díky AI hlasu svou autobiografii ze záhrobí

Karel Gott AI hlas autobiografie Rozhlas Má cesta za štěstím

Má cesta za štěstím. To je název autobiografie, kterou v posledních letech svého života sepisoval zpěvák Karel Gott. Osobně už ji nestihl vydat a čtenářům se do rukou dostala až rok a půl po mistrově smrti. Přesto je možné si příběhy ze života několikanásobného Zlatého slavíka poslechnout odvyprávěné jeho hlasem. Respektive syntetickým hlasem, který vznikl díky analýze originální řeči a generativní AI. Je opravdu velmi věrohodný a můžete jej slyšet vyprávět na vlnách a webu Českého rozhlasu.

Karel Gott: Má cesta za štěstím

Karel Gott: Má cesta za štěstím

„Jak by to asi znělo, kdyby měl Karel Gott skutečně možnost načíst pro své posluchače sám to, co napsal? Český rozhlas se v roce, kdy slaví 100. výročí zahájení pravidelného vysílání, opět hlásí ke své roli průkopníka moderních technologií a hlas Karla Gotta vrací pomocí umělé inteligence a s vědomím manželky Ivany Gottové zpět do éteru, aby mohl navždy promlouvat k posluchačům,“ uvádí Rozhlas experiment s AI hlasem za kterým stojí katedra kybernetiky Západočeské univerzity v Plzni.

mujRozhlas - Český rozhlas
mujRozhlas - Český rozhlas

První série Má cesta za štěstím, ve které vybrané pasáže čte i herec Igor Bareš, vysílá exkluzivně Český rozhlas Dvojka denně po 22. hodině a najdete ji také na audioportálu mujRozhlas.cz. Aktuální řada má 24 epizod. Celkově je v plánu odvysílat 49 částí.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak na vás působí takové posmrtné využití hlasu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)