Kam se zatoulalo Xiaomi Mi A4? A dočkáme se ho vůbec?

kam se zatoulalo xiaomi mi a4_

Populární telefon Xiaomi Mi A3 byl představen přesně před rokem. To by mělo dle harmonogramu znamenat, že se brzy dočkáme jeho nástupce. Ovšem dle všeho tomu tak není a není vůbec jasné, že Xiaomi bude v této sérii pokračovat. Proto nás zajímalo, kam se zatoulalo Xiaomi Mi A4 a zda se ho vůbec někdy dočkáme.

Kam se zatoulalo Xiaomi Mi A4?

Xiaomi představilo svůj vůbec první Android One telefon již v roce 2017. Jednalo se samozřejmě o Mi A1, který byl neskutečně populární. Na to společnost zareagovala rok poté, co vydala telefony Mi A2 a levnější Mi A2 Lite. Ani ne rok poté, v červenci 2019 se na trhu objevil model Mi A3. Pokud to vezmeme logicky, měli bychom se Xiaomi Mi A4 dočkat velice brzy, jenže tomu tak zřejmě nebude.

První zmínky o Xiaomi Mi A3 jsme totiž mohli spatřit již v lednu minulého roku, tedy několik měsíců před oficiálním uvedením. Zpravidla jsou tyto stopy objeveny v kódech aplikací. O Mi A4 jsme však zatím žádnou zmínku neviděli. A právě to je znepokojující. Telefon Mi A1 byl založen na Mi 5X, Mi A2 na Mi 6X a Mi A3 na Mi CC9. Jenže my nemáme žádné zprávy ani o Mi CC10 či pokračování řady X.

Můžeme proto dojít ke dvěma různým závěrům. Buď Xiaomi hodně postihla pandemie okolo koronaviru a společnost musela přehodnotit své plány co se týče představení telefonů, nebo je ve firmě špatně něco jiného a Android One telefony Xiaomi jsou minulostí. V poslední době jsou zejména s modelem Mi A3 totiž jen samé problémy, společnost není schopna včas dodávat aktualizace a když už je dodá, jsou plné chyb. Ty navíc mnohdy znemožňují využívat telefon naplno.

Uvítáte případný příchod Xiaomi Mi A4?

Zdroj: notebookcheck.net

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)