Kalendář Google konečně zavede funkci, kterou měl dávno umět

Kalendář Google upozornění narozeniny testování

Je to jen pár dní, co jsme vás informovali o tom, že Google aplikace Kontakty podle všeho postupně zavádí novou možnost upozorňování na narozeniny. Na konci starší zprávičky je mimo jiné povzdech, že promyšlenější systém takových upozornění překvapivě dál chybí v aplikaci Kalendář. Jak se zdá, vývojáři na ni nezapomněli. I když si myslíme, že něco takového tu mělo být celé roky, Google se konečně rozhoupal a do Kalendáře už něco chystá.

Na Twitteru se objevily snímky a dokonce i video, které zachycují nové prostředí pro správu termínů narozenin v mobilním Kalendáři. Do formuláře je možné vepsat jméno dotyčného a datum narození. Důležitou součástí této novinky je právě i systém upozornění, který je běžný i pro jiné události. Pro každého nadcházejícího oslavence je možné nastavit jiný termín notifikace a rovnou i vybrat, zda má jen klasicky vyskočit na displeji, nebo přijít jako e-mail.

Nová funkce je zatím poměrně hluboko ukrytá v aplikaci a stále se na ní pracuje. Snad dojde i na komplexní synchronizaci narozenin skrze různé služby. Kalendář Google pracuje s narozeninami již nyní, ale ukazuje je pouze jako běžnou položku bez dalších možností interakce. Upozornění zatím zvládá hlavně Asistent Google.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kde momentálně máte přehled o narozeninách?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)