Kalendář Google se naučil užitečnou funkci. Měl ji ale už dávno umět

Google kalendář úkoly
  • Kalendář Google se konečně naučí skrývat dokončené úkoly
  • Funkce bude zatím omezena pouze na webovém rozhraní
  • Je ale docela pravděpodobné, že se objeví i na mobilech

Kalendář Google se nedávno, konkrétně v polovině srpna dočkal dvou nových widgetů, které více korespondují s designovým jazykem Material You a nyní přidává další novinku. Ta v něm ale měla dle mého názoru už dávno být.

Nejnovější aktualizace přináší možnost skrýt dokončené úkoly ve webovém rozhraní. Jde o efektivní funkci, která vám umožní vidět pouze aktuální úkoly a události v Google Kalendáři. To zvyšuje přehlednost a celkově zlepší orientaci v něm. Dosavadní řešení, kdy jste v Kalendáři viděli už dávno dokončené úkoly bylo někdy docela otravné.

Když otevřete Kalendář Google na webu, může na vás vyskočit hláška, že „Dokončené úkoly jsou nyní skryté.“ Pro opětovné zobrazení těchto úkolů (jak tomu bylo doteď) stačí kliknout na přepínač zobrazení časového období a vybrat „Zobrazit dokončené úkoly“. V době psaní článku jsme tuto možnost neměli k dispozici, takže aktivace probíhá na straně serveru. Novinka je zatím jen na webu, Android a iOS aplikace Google Kalendáře tuto možnost nenabízejí. Je ale docela pravděpodobné, že se v budoucnu dočkáme i mobilní integrace.

Tip na závěr: Pokud se chcete dozvědět, jak využívat Kalendář Google pro práci s běžnými úkoly, mrkněte na náš návod.

Google Calendar
Google Calendar

Budete skrývat úkoly v Google Kalendáři, nebo zůstanete u starého řešení?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)