Menu

JDI WhiteMagic – konečně čitelný displej na slunci?

Displeje mobilních telefonů a tabletů dnes produkují krásné a kontrastní barvy, technologie AMOLED dokonce skutečně černou. Drtivou většinu displejů ovšem stále sužuje jiný problém – horší čitelnost na slunci. Zkrátka ani nejvyšší jas displeje nestačí k tomu, abychom na přímém slunci rozpoznali obraz stejně dobře jako v tmavším prostředí. Jak z toho ven? Vyšší jas. Společnost Japan Display Inc. nyní ukázala nový displej s technologií WhiteMagic s obrovským jasem až 1000 nitů. Úhlopříčka tohoto LTPS displeje činí 7″ palců a rozlišení si zachovalo dnes již skoro standardní hodnotu 1920 x 1200 pixelů.

WhiteMagic-displej

Výraznou změnou prošla matice displeje, která nyní kromě standardních červených, zelených a modrých pixelů obsahuje také bílé pixely. Tím je zajištěn zmiňovaný vysoký jas při venkovním módu, ale zároveň lze dosáhnout až o 40 % nižší spotřeby v případě běžného režimu s jasem 500 nitů. Tento nový displej s technologií WhiteMagic tedy zajistí nižší spotřebu při srovnatelné kvalitě dnešních displejů, navíc přidává venkovní režim s vysokým jasem. Papírově to zní skvěle, ale na reálné testy si nejspíše budeme muset chvíli počkat. Stejně tak není dosud jasné, zda a v jakém zařízení se nový displej s technologií WhiteMagic objeví.

Chcete se podívat na kvalitu současných displejů vlajkových lodí osobně? Pak zavítejte na pražskou Android RoadShow. Neváhejte a registrujte se!

registraceHome

zdroj: phonearena.comandroidheadlines.com

 

Komentáře

nonsens

nonsens

5.6.2014 10:37

To je blbost vždyť RGBW display s technologíí WhiteMagic měla už Sony Xperia P

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 7

5.6.2014 10:41

nonsens, pablos
Díky za komentář, neznám přednosti displeje Xperia P, ale tento displej nabídne Full HD rozlišení a je určen do tabletů. Předpokládám, že když tento displej oznámili hrdě světu, že prodělal od Xperie P řadu vylepšení. :)

Helium

Helium

5.6.2014 11:26

Větší jas není řešením.
Vzpomínáte na Transreflektivní displeje co se montovaly do lepších PDA kolem roku 2002? Tyhel displeje byly tak parádní, že šlo v létě vypnout podsvícení na sluníčku úplně.
Pro ty co neznají – princip LCD je takový, že světlo co na displej dopadá projde tekutými krystaly a za nimi je zrcadlo so světlo vrátí zpět (jako podvícení). Čím víc světla na displej dopadalo, tím jasnější obraz byl.
Tehdy byly akorát problémy s horšími barvami, to by dnes určitě ale šlo vyřešit.

pablos

pablos

z aplikace
5.6.2014 12:04

No teď jsem poněkud zmaten, jelikož JDI tuhle fičuru použilo už v modelu Sony xperia P, čitelnost na sluníčku výborná, podání barev taky…
Tak co je tohle vlastně za novinku???

jamesak

z aplikace
5.6.2014 13:33

No nevím čitelnost displajů je velký problém, byl to jeden z důvodů proč mi nevyhovovala S4 u S5 se to výrazně zlepšilo, řek bych tak o 50% ale pořád je určitě co zlepšovat… ale současný stav mi moc nevyhovuje, výrobci se snaží nabídnout čím dal větší výkon, který už není potřeba, radši bych baterku která vydrží aspoň týden a optimalizovaný prostředí aby vše fungovalo jak má i na slabších telefonech…

mangekiu

z aplikace
5.6.2014 15:14

jste zapomněli na lg optimus black který měl nova ips displej s 700nitů.

Filip

Filip

5.6.2014 15:46

Vyšší jas… Dívejte se do slunce a dopadnete stejně. :)

stepo

stepo

z aplikace
5.6.2014 19:17

přesně, napíšete žádné novinky. Sony Xperia P ma právě onen White Magic displej,a byla predstavena roku 2012.:-D ale asi je to ještě vylepšeno, protože proč by se pak chvastali že? no leda tim rozlišením které White Magic displej v době ery Xperie P nešel dohromady s takto vysokým rozlišením.

Jozef

Jozef

5.6.2014 20:49

a co takto ist cestou krycich skiel? na toto tu uz cakam dlho: http://hothardware.com/newsimages/Item26491/Corning_Gorilla_Glass_4_Nonreflective.jpg

okrem ineho cakam kedy pride niektory vyrobca s matnym sklom. nieco, co by realne odolavalo odtlackom

Michael D.

Michael D.

9.6.2014 9:16

Xperii P jsem měl také a opravdu to bylo Magic. Krásná bílá barva a krásně čitelná. Ostatní telefony vedle ní šli do červena, modra nebo zelena. Ale když člověk nemá srovnání, tak mu to ani nepřijde. Takovej vyjetej AMOLED v Samsungu S2 je úplně na blití. Amoled krásnej, krásná černá, ale životnost poloviční.

Martin

Martin

22.8.2014 14:07

Tak displej v Xperii P je povestny svou kvalitou.

RSS (komentáře k článku)