JDI WhiteMagic – konečně čitelný displej na slunci?

japan-display-whitemagic

Displeje mobilních telefonů a tabletů dnes produkují krásné a kontrastní barvy, technologie AMOLED dokonce skutečně černou. Drtivou většinu displejů ovšem stále sužuje jiný problém – horší čitelnost na slunci. Zkrátka ani nejvyšší jas displeje nestačí k tomu, abychom na přímém slunci rozpoznali obraz stejně dobře jako v tmavším prostředí. Jak z toho ven? Vyšší jas. Společnost Japan Display Inc. nyní ukázala nový displej s technologií WhiteMagic s obrovským jasem až 1000 nitů. Úhlopříčka tohoto LTPS displeje činí 7″ palců a rozlišení si zachovalo dnes již skoro standardní hodnotu 1920 x 1200 pixelů.

WhiteMagic-displej

Výraznou změnou prošla matice displeje, která nyní kromě standardních červených, zelených a modrých pixelů obsahuje také bílé pixely. Tím je zajištěn zmiňovaný vysoký jas při venkovním módu, ale zároveň lze dosáhnout až o 40 % nižší spotřeby v případě běžného režimu s jasem 500 nitů. Tento nový displej s technologií WhiteMagic tedy zajistí nižší spotřebu při srovnatelné kvalitě dnešních displejů, navíc přidává venkovní režim s vysokým jasem. Papírově to zní skvěle, ale na reálné testy si nejspíše budeme muset chvíli počkat. Stejně tak není dosud jasné, zda a v jakém zařízení se nový displej s technologií WhiteMagic objeví.

Chcete se podívat na kvalitu současných displejů vlajkových lodí osobně? Pak zavítejte na pražskou Android RoadShow. Neváhejte a registrujte se!

registraceHome

zdroj: phonearena.comandroidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)