3 aplikace, díky kterým vás jarní počasí nepřekvapí

jarní počasí

Jaro je již v plném proudu a krásných, slunečných dnů přibývá a my tak můžeme trávit čím dál více času venku. Ať už vaše jarní plány zahrnují výlety, práci na zahradě či jen obyčejné procházky s drahou polovičkou, měli byste se mít na pozoru před nevyzpytatelným počasím, které jaro provází. Právě v tom vám pomůže náš výběr několika aplikaci, díky kterým vás jarní počasí nepřekvapí.

MORECAST – vše potřebné na jednom místě

Morecast představuje jednu z vůbec nejoblíbenějších aplikací pro předpověď počasí. Důvody k tomu jsou poměrně prosté – nabízí totiž snad vše, co byste od takovéto aplikace mohli očekávat. Předpověď můžete zobrazovat po hodinách nebo po dnech a to až na 14 dní dopředu. Jednou z výhod oproti konkurenci je také přesné zaměřování polohy, zatímco některé aplikace mají ve své databázi pouze větší města, v Morecast není problém nastavit lokalitu s přesností na ulice.

Chybět pochopitelně nesmí ani aktuální záběry z radaru, díky těm můžete být neustále v obraze o tom, zda se k vám neblíží například dešťová průtrž. K tomu ostatně slouží i nová funkce nazvaná “Bouřková aktivita”, která uživateli nabídne upozornění na blížící se dešťové nebo sněhové srážky s možností sledovat jejich průběh po minutách.

Vyzdvihnout musíme také velmi zajímavou funkci “Navigace s počasím”, ta bude užitečná zejména při plánování výletů. V aplikaci stačí nastavit původní a cílovou destinaci spolu s metodou dopravy jako v klasické navigaci a Morecast vám nejen ukáže trasu, ale po určitých úsecích na této trase zobrazí také předpověď počasí pro čas, kdy byste měli těmito místy projíždět. Velmi se nám líbí také napojení na různé veřejně dostupné web kamery.

MORECAST – Free Premium Weather App

MORECAST - Free Premium Weather App

Třešničkou na dortu je pak povedený design aplikace i jejich widgetů. Aplikace je navíc zcela zdarma a tak vám v jejím vyzkoušení zhola nic nebrání. Přečíst si můžete také naší detailní recenzi.

Weather & Radar - Morecast
Weather & Radar - Morecast

Google Now – základní předpověď bez nutnosti instalace

Ke zjištění předpovědi počasí na následující hodiny či dny můžete využít také Google Now předinstalované v systému u drtivé většiny zařízení s Androidem. Stačí pak jen zadat do vyhledávače příkaz “počasí” a rázem dostanete předpověď počasí pro vaši aktuální lokalitu. Pokud chcete zjistit, jak bude v jiné lokalitě, než se právě nacházíte, stačí dotaz doplnit o jméno lokality, která vás zajímá.

Oproti většině aplikací na předpověď počasí sice Google Now nenabídne tolik funkcí a podrobností i počasí, pro základní předpověď však plně dostačuje a navíc nemusíte do telefonu instalovat další aplikaci navíc. Předpoověď počasí se může v telefonu zobrazovat nejen jako výsledek vyhledávání, ale také automaticky, a to dokonce s notifikací prostřednictvím chytrých karet. V případě, že náhodou Google Now v telefonu nemáte, můžete kartu s předpovědí zobrazit i pomocí webového rozhraní vyhledávače Google.

Google Now však zdaleka nenaleznete pouze ve svých telefonech a tabletech. Na této službě je v podstatě postaven operační systém pro chytré hodinky Android Wear. I zde se zobrazují informace o počasí automaticky formou karet, nebo je můžete vyvolat pomocí vyhledávacího dotazu.

Google
Google

InstaWeather – předpověď pro jarní počasí na zápěstí

Pokud se na svých Android Wear nespokojíte s předpovědí počasí přímo od Googlu, máte možnost nainstalovat si třeba aplikaci InstaWeather. V tomto případě se však nejedná o obyčejnou aplikaci pro předpověď počasí. InstaWeather totiž nabízí celou řadu ciferníků, do kterých je předpověď počasí více či méně výrazně zakomponována.

Část ciferníků zobrazuje jen aktuální počasí, na jiných naleznete i předpověď na několik hodin dopředu včetně grafu s vývojem počasí. Některé z ciferníků dokonce nabízí aktuální radarové snímky, tyto snímky pak můžete zobrazit také prostřednictvím aplikace, kterou naleznete v menu hodinek. Pokud chcete na hodinkách zobrazit detailnější předpověď na delší dobu, stačí klepnout na zvolený InstaWeather ciferník.

Aplikace je v Obchodě Play stažitelná zdarma, za některé ciferníky však budete muset zaplatit.

Weather for Wear OS
Weather for Wear OS

Chcete víc tipů na povedené předpovědi počasí?

Aplikacím pro předpověď počasí jsme se v minulosti věnovali již několikrát, celou řadu povedených předpovědí počasí naleznete v cyklu Svět Androida doporučuje a Čtenáři doporučují.

A jakou aplikaci na předpověď počasí používáte vy?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)