Menu

3 aplikace, díky kterým vás jarní počasí nepřekvapí

Jaro je již v plném proudu a krásných, slunečných dnů přibývá a my tak můžeme trávit čím dál více času venku. Ať už vaše jarní plány zahrnují výlety, práci na zahradě či jen obyčejné procházky s drahou polovičkou, měli byste se mít na pozoru před nevyzpytatelným počasím, které jaro provází. Právě v tom vám pomůže náš výběr několika aplikaci, díky kterým vás jarní počasí nepřekvapí.

MORECAST – vše potřebné na jednom místě

Morecast představuje jednu z vůbec nejoblíbenějších aplikací pro předpověď počasí. Důvody k tomu jsou poměrně prosté – nabízí totiž snad vše, co byste od takovéto aplikace mohli očekávat. Předpověď můžete zobrazovat po hodinách nebo po dnech a to až na 14 dní dopředu. Jednou z výhod oproti konkurenci je také přesné zaměřování polohy, zatímco některé aplikace mají ve své databázi pouze větší města, v Morecast není problém nastavit lokalitu s přesností na ulice.

Chybět pochopitelně nesmí ani aktuální záběry z radaru, díky těm můžete být neustále v obraze o tom, zda se k vám neblíží například dešťová průtrž. K tomu ostatně slouží i nová funkce nazvaná “Bouřková aktivita”, která uživateli nabídne upozornění na blížící se dešťové nebo sněhové srážky s možností sledovat jejich průběh po minutách.

Vyzdvihnout musíme také velmi zajímavou funkci “Navigace s počasím”, ta bude užitečná zejména při plánování výletů. V aplikaci stačí nastavit původní a cílovou destinaci spolu s metodou dopravy jako v klasické navigaci a Morecast vám nejen ukáže trasu, ale po určitých úsecích na této trase zobrazí také předpověď počasí pro čas, kdy byste měli těmito místy projíždět. Velmi se nám líbí také napojení na různé veřejně dostupné web kamery.

Třešničkou na dortu je pak povedený design aplikace i jejich widgetů. Aplikace je navíc zcela zdarma a tak vám v jejím vyzkoušení zhola nic nebrání. Přečíst si můžete také naší detailní recenzi.

Google Now – základní předpověď bez nutnosti instalace

Ke zjištění předpovědi počasí na následující hodiny či dny můžete využít také Google Now předinstalované v systému u drtivé většiny zařízení s Androidem. Stačí pak jen zadat do vyhledávače příkaz “počasí” a rázem dostanete předpověď počasí pro vaši aktuální lokalitu. Pokud chcete zjistit, jak bude v jiné lokalitě, než se právě nacházíte, stačí dotaz doplnit o jméno lokality, která vás zajímá.

Oproti většině aplikací na předpověď počasí sice Google Now nenabídne tolik funkcí a podrobností i počasí, pro základní předpověď však plně dostačuje a navíc nemusíte do telefonu instalovat další aplikaci navíc. Předpoověď počasí se může v telefonu zobrazovat nejen jako výsledek vyhledávání, ale také automaticky, a to dokonce s notifikací prostřednictvím chytrých karet. V případě, že náhodou Google Now v telefonu nemáte, můžete kartu s předpovědí zobrazit i pomocí webového rozhraní vyhledávače Google.

Google Now však zdaleka nenaleznete pouze ve svých telefonech a tabletech. Na této službě je v podstatě postaven operační systém pro chytré hodinky Android Wear. I zde se zobrazují informace o počasí automaticky formou karet, nebo je můžete vyvolat pomocí vyhledávacího dotazu.

Google
Google
Developer: Google LLC
Price: Free

InstaWeather – předpověď pro jarní počasí na zápěstí

Pokud se na svých Android Wear nespokojíte s předpovědí počasí přímo od Googlu, máte možnost nainstalovat si třeba aplikaci InstaWeather. V tomto případě se však nejedná o obyčejnou aplikaci pro předpověď počasí. InstaWeather totiž nabízí celou řadu ciferníků, do kterých je předpověď počasí více či méně výrazně zakomponována.

Část ciferníků zobrazuje jen aktuální počasí, na jiných naleznete i předpověď na několik hodin dopředu včetně grafu s vývojem počasí. Některé z ciferníků dokonce nabízí aktuální radarové snímky, tyto snímky pak můžete zobrazit také prostřednictvím aplikace, kterou naleznete v menu hodinek. Pokud chcete na hodinkách zobrazit detailnější předpověď na delší dobu, stačí klepnout na zvolený InstaWeather ciferník.

Aplikace je v Obchodě Play stažitelná zdarma, za některé ciferníky však budete muset zaplatit.

ByssWeather for Wear OS
ByssWeather for Wear OS
Developer: byss mobile
Price: Free+

Chcete víc tipů na povedené předpovědi počasí?

Aplikacím pro předpověď počasí jsme se v minulosti věnovali již několikrát, celou řadu povedených předpovědí počasí naleznete v cyklu Svět Androida doporučuje a Čtenáři doporučují.

A jakou aplikaci na předpověď počasí používáte vy?

 

Komentáře

faktuzjsemtroll

25.4.2016 12:09

1000x zrecyklovanej clanek a navic s aplikacema plnymi spywaru. Ja zasadne info o pocasi zjistuji z tv a novinek.

LufyCZ

z aplikace
25.4.2016 12:15

tv – novinek, tím myslíš TV Nova ?

Renek11

renek11 5

25.4.2016 12:16

faktuzjsemtroll
TY NEPOUŽÍVEJ VŮBEC TELEFON, PRO TEBE JE VŠE SPYWAR A BALAST! Furt si neuvědomuješ, že takřka každá aplikace obsahuje spywar, ale lidi to prostě chtějí a tak si to instalují protože se jim to líbí a s tím ty nic neuděláš. Jak už jsem jednou řekl, ty si pořiď ke komunikaci dva klacky a bubnuj do kmene stromu a nepoužívej telefon, aby v něm náhodou nebyl balast nebo spyware (tvoje oblíbená slova)

Jo Fa

25.4.2016 12:23

mně na pocasi staci Google Now ,widgety na pocasi a podobne app do founu uz nedavam,neni potřeba

AH

25.4.2016 12:27

Morecast doporučuju, kromě klasického výpisu na den až týden lze zobrazit i jako grafy, také je zde porovnávání 2 lokalit, což se hodí, když člověk někam jede a chce vědět, jaké tam bude počasí ve srovnání třeba s aktuální nebo zadanou lokalitou, když se k tomu vezme meteoradar + widgety, má tato aplikace spolu s přesností předpovědi přesně to, co má mít

Láďa

z aplikace
25.4.2016 12:53

Nejlepší je apka RadarEU .Tam jasně vidíš kterým směrem postupuje oblačnost a sám si odvodíš za jak dlouho bude pršet.Používám pro motorku a pro kolo.Ještě se mi nestalo,abych zmokl .

Zdenpok 20

Zdenpok 20 0

z aplikace
25.4.2016 13:10

Žádná apka RadarEu se mi v Play neukazuje. Můžeš dát odkaz?

Láďa

z aplikace
25.4.2016 13:20

tam taky není.Buď si jí stáhni z uložto,nebo ze stránek RadarEU
http://m.radareu.cz//?lng=cz&core=

Láďa

z aplikace
25.4.2016 13:26

máš tam evropu jak na dlani a vidíš že se něco žene třeba nad Francií a spodním rohem nás to lízne za 2 dny.Uděláš si odhad sám.Je to na způsob meteoru.Meteor je malý a vidíš jen naší republiku.Tady vidíš celou evropu

fotr - Kumquat AOKP ICS, Robyn MiniCM9

25.4.2016 13:26

taky používám RadarEU, k čemu jsou české radary, když jde fronta ze západu a jsem v Aši?

Radeg

radeg 21

z aplikace
25.4.2016 13:26

V létě bude další článek. Protože tyhle tři aplikace jsou jen na jaro.
Pak ještě podzim a taky zima.

Láďa

z aplikace
25.4.2016 13:29

přesně tak.Navíc se dá krásně přiblížit,že vidím v kterým městě už prší.Snímky jsou staré 15 minut

Láďa

z aplikace
25.4.2016 13:32

uzavřel bych to takhle.Přímí přenos s 15ti minutovým zpožděním :)

Uni

uni -50

25.4.2016 14:31

A co widgety, jaké ty aplikace mají? Tuhle jsem měl jednoduché zadání “chtěla bych tam na obrazovce vidět předpověď na 2-3 dny dopředu”, na hlavní obrazovce-widget, něco minimalistického, v zásadě bude pršet a teplota, žádná velká věda. Docela jsem se zapotil…

Zdenpok 20

Zdenpok 20 0

z aplikace
25.4.2016 16:20

Díky chlapi za tip.

Strny

strny -8

25.4.2016 16:26

Balast, balast, samy balast. Aladin+ Meteor = to nejlepší 🌟 co si muze uzivatel ktery je svepravny prat ✅

karlossantana01

z aplikace
25.4.2016 19:13

Aladin jsem nějaký ten čas používal ale už není tak přesný jak býval, nevím čím to je. Nyní používám Morecast v kombinaci s aplikací Počasí a plná spokojenost.

RSS (komentáře k článku)