Jako vlajková loď! Levné Redmi A3 bude mít šílený design

xiaomi 13 ultra fotoaparáty
  • Redmi A3 bude levný telefon od Xiaomi
  • Na první pohled zaujme designem
  • Podobá se drahým vlajkovým lodím

Xiaomi zdánlivě pracuje na dalším levném smartphonu, který vyjde pod značkou Redmi. A kdyby vás náhodou nezaujal specifikacemi, jež prostě a jednoduše odpovídají nižší třídě, měli byste se pozastavit alespoň nad designem. Redmi A3 se totiž po vizuální stránce nápadně přiblíží některým vlajkovým lodím za desítky tisíc korun.

Všechny podstatné materiály týkající se nástupce loňského modelu Redmi A2 se objevily u afrických prodejců Xiaomi produktů, upozornil na to známý insider Paras Guglani prostřednictvím webu Passionategeekz. Připravované Redmi A3 zaujme na první pohled svým obřím kamerovým modulem kruhového tvaru, jenž vypadá velmi podobně jako u Xiaomi 13 Ultra nebo nového Vivo X100 Pro. Určitou míru inspirace ještě více evokují použité barevné odstíny (modrá jako zmíněný výtvor od Vivo, zelená a černá jako Ultra fotomobil od Xiaomi).

Specifikace Redmi A3

Vlajkové lodě postupně začínají nasazovat rozměrnější kamerové ostrůvky kvůli zvětšujícím se obrazovým snímačům, ale Redmi A3 na to jde od lesa. Jeho 13Mpx hlavní fotoaparát totiž nebude ani zdaleka sázet na 1palcový obrazový snímač.

Redmi A3

Co se pak týče dalších specifikací, k dispozici bude 6,71palcový LCD displej s rozlišením HD+ a 90Hz obnovovací frekvencí. Maximální jas se vyšplhá pouze na 400 nitů, což je v dnešní době možná až překvapivě málo. Pod kapotou telefonu najdeme zatím stále neznámý čipset od MediaTeku, jenž bude doprovázen 4GB pamětí staršího standardu LPDDR4X. Zájemci se mohou těšit i na 5 000mAh baterii, kterou ale bude možné dobíjet pouze 10W výkonem.

Redmi A3 by se teoreticky mohlo dostat i na náš trh, jelikož se zde prodává i jeho předchůdce. Konkrétní detaily o dostupnosti v Česku se nám ale zjistit nepovedlo.

Jaký telefon se vám designem zamlouvá nejvíc?

Zdroje: Passionategeekz

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)