Jak zapnout vylepšené bezpečné prohlížení v Google Chrome?

google chrome vylepšené bezpečné prohlížení návod

Soukromí a bezpečnost jsou nejen u telefonů, ale také u počítačů velice důležitými prvky a to zvlášť v případech, kdy chodíme na weby, které neznáme a nechováme k nim žádnou důvěru. Google Chrome jistě patří k těm nejpoužívanějším webovým prohlížečům na světě. V tomto návodu se podíváme na to, jak zapnout vylepšené bezpečné prohlížení.

Co je to vylepšená ochrana bezpečného prohlížení?

Před nějakým časem přidal Google do svého prohlížeče Chrome vylepšenou ochranu bezpečného prohlížení. Zapnout si ji můžete jak na počítačích, tak i tabletech a telefonech s operačním systémem Android. Bohužel na iOS zařízeních si tuto funkci zapnout nemůžete. Co všechno tedy umí?

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure
  • Předvídá nebezpečné události a upozorňuje vás na ně ještě předtím, než k nim dojde
  • Zajišťuje vám bezpečí v Chromu a může zvýšit vaši bezpečnost v jiných aplikacích Google, když jste přihlášeni
  • Zlepšuje bezpečnost pro vás i všechny ostatní uživatele internetu
  • Upozorní vás v případě vyzrazení hesel při porušení zabezpečení
  • Odesílá adresy URL ke kontrole Bezpečnému prohlížení. Odesílá také malý vzorek stránek, stažených souborů, rozšíření, aktivity a informací o systému a pomáhá tak odhalovat nové hrozby.

Mimo tyto aspekty vás dokáže prohlížeč Chrome upozornit třeba na to, že stahujete potenciálně škodlivý soubor. Ten můžete navíc odeslat přímo do Googlu ke kontrole.

Jak zapnout vylepšené bezpečné prohlížení v Chrome?

Samotné zapnutí této funkce je velice prosté. Stačí ve vašem prohlížeči klepnout na tři tečky v pravém horním rohu a zvolit možnost Nastavení. V levém sloupci vybrat nabídku Ochrana soukromí a zabezpečení a následně zvolit možnost Zabezpečení. Pokud jste toto nastavení nikdy neměnili, s největší pravděpodobností zde budete mít aktivovanou možnost Standardní ochrana. Nad ní se nachází možnost Vylepšená ochrana, kterou zvolíme a máme hotovo.

V systému Android se funkce zapíná velice podobně. Opět klepneme na tři tečky v levém horním rohu, zvolíme možnost Nastavení a poté Ochrana soukromí a zabezpečení. Následně klepneme na Bezpečné prohlížení a aktivujeme Vylepšenou ochranu.

Jaký webový prohlížeč používáte vy?

Zdroj: Google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)