TOPlist

Jak vytvořit MicroSIM a NanoSIM z klasické SIM karty? (video)

MicroSIM ořezání

Spousta uživatelů starších mobilních telefonů řeší po nákupu nového přístroje stejný problém – jak vměstnat starší SIM kartu do nového přístroje, který si již žádá menší varianty MicroSIM či NanoSIM. Pojďme si v dnešním článku představit velice jednoduchý způsob, jak vytvořit MicroSIM a NanoSIM z klasické SIM karty v domácích podmínkách. Celým procesem vás provedeme v názorném videu.

Jak vytvořit MicroSIM a NanoSIM z klasické SIM karty?

Celý proces je velmi snadný a zabere opravdu jen pár minut. Zároveň se jedná o činnost, kterou s trochou pečlivosti zvládne úplně každý. Návod je použitelný pro vytvoření MicroSIM a NanoSIM z klasické „velké“ SIM karty (označenou jako 2FF) a zároveň pro vytvoření NanoSIM z MicroSIM.

mini MicroSIM nanoSIM

Co budeme potřebovat?

Výčet věcí, který budeme k tvorbě SIM karty potřebovat, je stručný a jedná se o pomůcky, které nalezneme v každé domácnosti.

  • SIM kartu, kterou budeme chtít ořezávat (MiniSIM, MicroSIM)
  • ostré nůžky
  • tužka, propiska či tenká „lihovka“
  • pravítko
  • vytisknutá šablona (stahujte zde)
  • oboustranná lepící páska (nepovinné)

řezačka sim karet sim -> microsim

Jak udělat ze SIM karty MicroSIM?

Přesný postup jsme pro vás názorně natočili, lze jej samozřejmě použít nejen na tvorbu MicroSIM a NanoSIM z MiniSIM, ale i z MicroSIM na NanoSIM. Stačí jen použít příslušnou část šablony. Postup je velmi snadný – podle šablony na SIM kartu nakreslíte čáry, podle kterých poté kartu ostřihnete. V případě, že se nově ostřihnutá karta nevejde do vašeho přístroje, můžete její okraje opatrně upravit nožem. V tuto chvíli to ale znamená, že jste při tvorbě karty SIM nebyli úplně přesní, což může později způsobovat problémy. Přesto se při troše pečlivosti tento pokus povede každému, takže nemusíte mít strach.

Jak vytvořit MicroSIM a NanoSIM z klasické SIM karty

Jak vytvořit MicroSIM a NanoSIM z klasické SIM karty

Pomůžou také čeští operátoři

Pokud si přesto na ostřihnutí SIM karty nevěříte nebo se vám proces nepovedl, stále se můžete obrátit na naše operátory. Ti vám na libovolné pobočce SIM kartu oříznou, případně vymění. Tento proces se vyplatí zejména v případě, že váš nový telefon disponuje LTE konektivitou. Pak se hodí kartu vyměnit, neboť starší oříznutá karta bez podpory LTE vám nejrychlejší datovou konektivitu nenabídne.

z microsim na nano sim

Jak přejít z MicroSIM na Nano SIM?

Pokud potřebujete z MicroSIM karty vyrobit menší formát NanoSIM, postup je úplně stejný. Stačí použít stejnou šablonu a nástroje, které uvádíme v první části našeho návodu. Rozdílem bude samozřejmě ořez MicroSIM na menší rozměr NanoSIM.

microsim to nanosim

Kde zakoupit redukce Nano SIM na MicroSIM?

Po ostřihnutí SIM karty se vám jistě bude hodit i redukce Nano SIM na MicroSIM, kterou zpět vytvoříte „větší“ kartu. To se hodí v případě, že potřebujete kartu měnit mezi více zařízeními, kde má každý jiný slot. Kde tedy redukce Nano SIM na MicroSIM koupit? Tyto redukce lze zakoupit v mnoha českých obchodech a cena se pak pohybuje okolo 50 Kč. Většinou je v prodeji celá sada, která obsahuje hned několik typů redukcí. Druhou možností je nákup z Číny, který je levnější, ale musíte si samozřejmě počkat. Redukce Nano SIM na MicroSIM vyjde v tomto případě na pár korun.

redukce Nano SIM na MicroSIM

Podařilo se vám oříznout SIM kartu?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)