Jak vypnout / zapnout tmavý režim v aplikaci Facebook? (pro začátečníky)

jak zapnout vypnout tmavý režim facebook

Roky se na něj čekalo. Dost možná šlo jednu dobu o nejžádanější funkci ve všech aplikacích na celém světě. Řeč je o tmavém režimu neboli „dark mode“ pro Facebook. Někteří uživatelé jej chtěli čistě kvůli designu, jiní jím chtěli šetřit vlastní oči nebo energii v baterii. V tento moment by snad měl být dostupný už úplně všem uživatelům v mobilních aplikacích a také ve verzi pro desktopový prohlížeč. I když se sociální síť při jeho zavádění hodně snažila uživatele informovat, možná někteří doposud nevědí, že už funguje a kde se případně zapíná. Přinášíme tedy jednoduchý návod, jak tmavý režim v aplikaci Facebook zapnout či vypnout.

Jak zapnout / vypnout tmavý režim v aplikaci Facebook?

Ano, i vypnutí se může někomu hodit. Dark mode nejen na Facebooku má také své odpůrce, kteří nedají dopustit na klasický světlý design. Pokud se vám tedy nějakým způsobem podařilo tmavou verzi zapnout a nevíte, jak se vrátit zpět, návod se bude hodit i vám. Postup je skutečně velmi primitivní, ale je dobré ho připomenout.

  1. Otevřete aplikaci Facebook.
  2. Přejděte do nastavení přes hamburger menu (tři vodorovné čárky vpravo nahoře).
  3. Rozbalte panel Nastavení a soukromí.
  4. Otevřete položku Tmavý režim.
  5. Vyberte jednu ze tří nabízených možností – tmavý režim můžete natvrdo zapnout či vypnout, případně nechat jeho použití na systémovém nastavení.

Podobný postup platí i pro verzi pro systém iOS a také v počítačových prohlížečích. U jablečných telefonů je rozdíl jen v tom, že se menu nachází dole. U desktopové verze zase nabíkda (šipka vpravo nahoře) obsahuje rovnou položku Zobrazení a usnadnění přístupu. Kromě přepínání tmavého režimu je zde i možnost nastavit kompaktnější písmo.

S jakým režimem používáte Facebook aplikaci?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)