Štve vás nový Google Meet panel v Gmailu? Takto ho vypnete

jak vypnout panel meet schůzky v gmailu

Před pár týdny Google finálně přistoupil k implementaci videokonferenčního nástroje Meet do prostředí Gmailu. Nejprve se tak stalo v mobilní aplikaci pro iOS, následně se “dočkali” i uživatelé Androida. Uvozovky jsou v tomto případě na místě, neboť podle prvních reakcí není mnoho lidí, kteří by na něco takového skutečně čekali. Nebo se z tohoto kroku dokonce radovali. Google tuto změnu provedl očividně trochu násilně, aby své videokonferenční službě poskytl větší prostor s cílem získat více uživatelů. Přece jen je teď pod obrovským tlakem konkurentů. Vznikl z toho úplně nový panel, který v e-mailové aplikaci zabírá místo a ve většině případů asi stejně zůstane nevyužitý. Pojďme si tedy ukázat, jak panel Meet aneb Schůzky v mobilním Gmailu vypnout. Google naštěstí vytvořil v samotné aplikaci možnost, jak to jednoduše provést.

meet-android-gmail-integrace

Jak vypnout panel Meet / Schůzky v Gmailu

  1. Otevřete hlavní stránku aplikace Gmail.
  2. Rozbalte levé menu.
  3. Sjeďte dolů a otevřete Nastavení.
  4. Klikněte na adresu schránky, u které chcete panel vypnout.
  5. U položky Zobrazit kartu Schůzky pro videohovory zrušte zaškrtnutí.
  6. Hotovo. Panel by měl zmizet.

Panel nevidíte? Tak vás čeká aktualizace, nebo máte jiný typ schránky

Může se stát, že ne u každé e-mailové schránky v Gmailu se hned panel pro Meet / Schůzky zobrazuje, takže není potřeba jej vypínat. Existují různé varianty účtů (třeba firemní), u kterých se tato nabídka neukazuje. Stejně tak je možné, že zatím nemáte Gmail aplikaci ve verzi, která ji zobrazuje. Novinka byla vypuštěna do světa 20. července a zavádění mělo trvat maximálně patnáct dní. Jestliže panel zatím nevidíte ani u osobní schránky, pravděpodobně na vás v Obchodě Play čeká aktualizace Gmailu, kterou je potřeba potvrdit. Odkládat update kvůli této překážející a nechtěné Meet / Schůzky nabídce nedoporučujeme. Můžete přijít o jiné významné funkce a také kritické bezpečnostní záplaty. Tento jednoduchý návod navíc ukazuje, jak snadno lze nabídku vypnout.

Vypnete si v Gmailu tento nový panel?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse stále nosí starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)