Menu

Nelíbí se vám Material Design 2? Poradíme, jak jej v Chrome prohlížeči vypnout

prohlizec-google-chrome-material-design

Před několika týdny byla vydána nová verze prohlížeče Google Chrome, která přinesla Material Design. Zároveň se oslavilo deset let tohoto prohlížeče. Ne všichni jsou ale s novým designem spokojení. Naštěstí existuje řešení, jak Material Design 2 vypnout alespoň v PC verzi. Stačí postupovat podle kroků níže.

Material Design 2 v Chrome prohlížeči jde vypnout

Od verze prohlížeče Google Chrome 69 je pro všechny uživatele aktivní nový design, a to na všech platformách, od PC, přes iOS až po Android. PC verze prohlížeče Chrome má oproti jiným Google aplikacím, které v poslední době obdržely Material Design jednu výhodu v tom, že se nový vzhled dá zrušit. Využívat se k tomu bude “chrome://flags“. Pokud tedy chcete vzhled v PC verzi Chrome vypnout, postupujte následovně:

  1. Napište nebo zkopírujte do vyhledávací lišty “chrome://flags” (bez uvozovek) a otevřete ji
  2. Na stránce pomocí horní lišty vyhledejte “UI Layout for the browser
  3. V nabídce změňte “Default” na “Normal
  4. Restartujte prohlížeč a starý design máte zpátky

 

Chrome-Material-design-2-vypnuti

Pokud chcete úplný návrat bez žádných prvků Material designu, pokračujte na stejné stránce “chrome://flags” s těmito třemi kroky:

  1. Vyhledejte “New Tab Page Material Design Icons” a vyberte “Disabled
  2. Vyhledejte “New Tab Page Material Design UI” a vyberte “Disabled
  3. Vyhledejte “Material Design in the rest of the browser’s native UI” a vyberte “Disabled

 

Jakmile všechny tyto kroky splníte, restartujte Chrome prohlížeč a starý design by se měl kompletně vrátit. Bohužel v budoucnosti existuje možnost, že Google tento starší design z Chrome prohlížeče kompletně odstraní a uživatelé tak budou nuceni využívat Material Design 2.

Líbí se vám Material Design 2 v Chrome prohlížeči?

Zdroj: fonearena.com

 

Komentáře

Jirkar

Jiří Raur 14

11.10.2018 16:50

Nikdy neměním default nastavení. Nemyslím si, že bych byl chytřejší než vývojáři s odezvou tisíců uživatelů. Ke změně obvykle mají dobrý důvod.
Problém je, že občas zapomenou vysvětlit co a už vůbec se neunavují říct proč něco mění. Trochu méně arogance směrem k uživateli by neškodilo.

RSS (komentáře k článku)