Jak vypadá Android 7.0 Nougat na Samsungu Galaxy S7/Edge?

jak vypadá

Pokud se o Android zajímáte více než jen sporadicky, nejspíš budete vědět, že poslední velká aktualizace Androidu přinesla drobné změny v grafice prostředí. Také byste mohli vědět, že než začala vybuchovat aféra kolem Samsungu Galaxy Note 7, hodně se mluvilo o upravené grafické nadstavbě nazvané Grace UX. A přestože se k nám beta testování zatím nijak nedostalo a asi ani jen tak nedostane, již víme jak vypadá Android 7.0 Nougat zasnoubený s Grace UX.

Jak vypadá Nugát s Grace UX?

Jak jste se již mohli dočíst, v USA, Jižní Korei a Velké Británii je již beta testování této verze systému pro smartphony Samsung Galaxy S7 a S7 Edge v plném proudu. A díky serveru SamMobile jsme se bleskurychle dostali k prvním snímkům a videozáznamům obrazovek, takže už víme jak vypadá.

Galaxy S7 edge Grace UX Part 1

Galaxy S7 edge Grace UX Part 1

Galaxy S7 edge Grace UX Part 2

Galaxy S7 edge Grace UX Part 2

Z pořízených snímků můžeme vidět, že Samsung i nadále tlačí svou oblíbenou dvojici barev, tedy modrou a bílou. Čeho si ale také můžeme všimnout, je změna některých ikon. Zejména pak celé nastavení telefonu vypadá od pohledu úplně jinak, než jsme u S7/Edge byli zvyklí dosud. Jako další novinky pak můžeme považovat nové animace, nový font (Samsung One), filtr modrého světla (noční režim), nebo třeba možnost přepínání se mezi výkonnostními profily.

Další novinkou pak je, že firmware Androidu 7.0 již byl pro Samsungy Galaxy S7 a S7 Edge certifikován úřadem WiFi Alliance. To znamená, že je Nugát v podstatě připravený k nasazení. Právě tato certifikace je jedním z posledních procesů, který potvrzuje, že vývoj UI je v závěrečné fázi. I přesto je ale Grace UX stále ještě ve výrobě a tak se může do finální podoby leccos změnit. Jak vypadá design firmwaru nyní ještě neznamená, že tak bude vypadat i ve finální verzi. Byť je to velice pravděpodobné.

Zdroj: sammobile.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)