TOPlist

Jak smazat WhatsApp účet? (návod pro začátečníky)

whatsapp smazání

Pokud jste klepli na tento článek, jistě máte dobrý důvod ke smazání účtu WhatsApp. Může jich navíc být hned několik. Před nějakým časem jsme vás informovali o tom, že výpadek Facebooku pomohl dosáhnout aplikaci Telegram k více než 70 milionům nových uživatelů. V první polovině roku 2021 se řešila kauza nových podmínek soukromí v aplikaci WhatsApp, což se nelíbilo spoustě uživatelů, kteří odešli na jiné platformy jako třeba Signal, Threema nebo právě Telegram. Zkrátka jste se rozhodli, že dáte šanci jinému kecálkovi. Na to, jak smazat WhatsApp účet se podíváme v následujících odstavcích.

Je třeba upozornit na fakt, že jakmile smažete váš účet, vymažete veškerá data. Pokud se tedy někdy v budoucnu rozhodnete na WhatsApp vrátit, nebudete mít přístup ke svým konverzacím, skupinám či profilu včetně fotografie. Bude vám také odstraněna záloha z Disku Google.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Jak smazat WhatsApp účet? Je to velmi jednoduché

  • Otevřete aplikaci WhatsApp
  • Klepněte na tři tečky v pravém horním rohu
  • Zvolte možnost Nastavení
  • Klepněte na první možnost Účet
  • Dále pak na poslední možnost Odstranit účet

Aplikace vás ještě několikrát vyzve, zda skutečně chcete účet odstranit a tak musíte tento úkon hned několikrát potvrdit. Jakmile tak učiníte a svůj účet nadobro odstraníte, máte v podstatě hotovo. Pak zbývá už jen aplikaci WhatsApp odstranit z vašeho telefonu. Stačí na ní podržet prst po dobu jedné až dvou sekund, načež se vám otevře nabídka možností, ve které zvolíte možnost Odinstalovat.

Signal Private Messenger
Signal Private Messenger
Telegram
Telegram

Pokud si nejste jistí, kterou službu používat místo aplikace WhatsApp, můžete se mrknout na náš článek 5 tipů na alternativy za aplikaci WhatsApp. Většinu z nich budete znát, přesto je dobré mít přehled o tom, jaké máte možnosti. Schválně nám do komentářů dejte vědět, proč aplikaci WhatsApp už nepoužíváte, co vám v ní chybí, nebo klidně naopak proč ji stále používáte a nevyzkoušíte nějakou jinou aplikaci.

Jakou aplikaci používáte místo WhatsApp vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)