Jak smazat Google účet? (návod pro začátečníky)

jak smazat google účet návod

Google naštěstí umožňuje smazání účtu kdykoliv uživatel potřebuje. Dokonce je to tak snadné, že je to otázka několik málo minut. Má pro tyto účely stránku, na které můžete Google účet smazat a zároveň si stáhnout své e-maily a další osobní data. Důvodů pro smazání účtu může být hned několik. Buď používáte nový a nebo vám byl ukraden. Jestliže ale používáte jediný Google účet a máte telefon s Androidem, musíte počítat s velkými omezeními. Jak smazat Google účet si ukážeme v následujících odstavcích.

Co ztratíte v případě smazání Google účtu?

Pokud se rozhodnete pro smazání Google účtu, musíte počítat s tím, že přijdete o svá data a obsah účtu jako jsou různé kalendáře, fotografie, soubory či e-maily. Nebudete tedy moci pochopitelně dále využívat služby jako Gmail, Google Disk, Google Kalendář nebo Google Play. Přijdete také o obsah vašeho předplatného, který jste si přes tento účet koupili. Může se jednat o aplikace, hry, hudbu, filmy nebo třeba YouTube Premium.

Jak již bylo řečeno, vaše data jako jsou e-maily nebo fotografie si můžete ponechat. Co všechno tedy můžete stáhnout?

  • e-maily
  • dokumenty
  • údaje z Google Kalendáře
  • Fotky
  • vámi nahraná videa na YouTube

Pokud máte zájem o stažení dat, můžete na oficiálním webu Google přizpůsobit formát archivu. Doporučujeme před smazáním účtu zkontrolovat, zda se vám stáhli veškerá data, která jste potřebovali.

Jak smazat Google účet?

Ještě před samotným smazáním Google účtu si zkontrolujte, zda nepoužíváte vaši stávající e-mailovou adresu pro internetové bankovnictví, sociální sítě nebo další důležité služby. Pokud ano, přidejte do nich svou novou e-mailovou adresu.

Jak smazat google účet

Pak stačí v nastavení Google účtu přejít do sekce Data a ochrana soukromí, kde přejdete na Možnosti dat a ochrany soukromí. Kolečkem myši sjeďte na úplný konec stránky, kde se nachází možnost Smazání účtu Google. Následně postupujte podle pokynů a svůj Google účet smažte.

Měli jste někdy potřebu mazat Google účet?

Zdroj: Google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)