TOPlist

Silné bouřky v Česku: Jak je sledovat pomocí telefonu?

Česko bouřky aplikace
  • Česko dnes zasáhnou velmi silné bouřky s významnými přívalovými dešti
  • V některých oblastech republiky potrvají až do sobotního rána
  • Představíme vám několik aplikací, kterými můžete sledovat počasí ve své lokalitě

Kromě vysokých teplot se Česká republika bude dnes potýkat s přívalem velmi silných bouřek. Ty se začnou tvořit během odpoledních hodin a nejdříve se objeví na západě Čech, východní část země pak mají sužovat až do sobotního rána. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mohou být doprovázené přívalovým deštěm s úhrny kolem 30 mm, menšími kroupami do 2 cm a nárazy větru kolem 70 km/h.

Detailní předpověď, která se zdá s detaily o doprovodných nárazech větru o rychlosti až 90 km/h či rizikem lokálního zatopení ještě hrozivější, zveřejnil ČHMÚ na sociální síti X. Na platformu YouTube pak nahrál krátké video se souhrnem těch nejdůležitějších informací souvisejících s výstrahou.

Velmi silné bouřky v pátek a v noci na sobotu | 21. 6. 2024

Velmi silné bouřky v pátek a v noci na sobotu | 21. 6. 2024

Jak získat přehled o počasí přímo z mobilu?

Pro získání přehledu o stavu počasí ve své současné lokalitě však nepotřebujete YouTube ani nástupce Twitteru. Daleko praktičtější pro vás bude, když si nainstalujete nějakou z mobilních aplikací pro sledování počasí. Existuje jich hned několik a místy se od sebe odlišují, ve finále však většinou nabízí to samé – detailní předpověď a radar, popřípadě bonusové funkce jako widgety nebo upozornění na změny v reálném čase.

Na Google Play byla v době psaní nejpopulárnější aplikace počasí24: Počasí a Radar, o níž jsme vás informovali začátkem května. Mezi Čechy je oblíbená a nabízí prakticky vše důležité, minusový bod bychom jí však udělili za poněkud zastarale působící rozhraní.

weather24: Forecast & Radar
weather24: Forecast & Radar

Pokud hledáte o něco moderněji zpracovanou appku, můžeme vás odkázat třeba na Počasí a radar Meteocentrum, která spoléhá na souhrny dat zhotovené umělou inteligencí na základě mnoha různých modelů počasí. Další celkově oblíbenou aplikací je Počasí & Radar: dešťový radar či Počasí & Radar – Meteored.

Weather forecast - Meteosource
Weather forecast - Meteosource
Weather & Radar - Storm radar
Weather & Radar - Storm radar
Weather Radar - Meteored News
Weather Radar - Meteored News

Naši čtenáři v minulosti doporučovali appku Klara, která pracuje s daty o počasí z Norského meteorologického institutu. Z Osla pochází také známá služba Yr, jejíž mobilní aplikace láká kupříkladu na grafy. Zapomenout pak nesmíme ani na aplikaci Windy.com, jež získala na popularitě zejména pro svůj radar.

Aplikace Klara Aplikace Klara

Klara weather
Klara weather
Yr
Yr
Windy.com - Weather Forecast
Windy.com - Weather Forecast

Jakou aplikaci pro sledování počasí máte nejraději vy?

Zdroje: ČHMÚ/X (1, 2), vlastní

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)