Chcete používat Instagram na PC? Ukážeme vám, jak přidat fotku z počítače

jak vložit fotku na instagram z pc

Setkali jste se někdy se situací, kdy jste chtěli na Instagram přidat fotku, nebo video z PC, ale nevěděli jste jak na to? Sociální síť Instagram je primárně určena pro použití v mobilní aplikaci. Její webové rozhraní proto není úplně přizpůsobeno správě profilu, na počítači můžete prohlížet a komentovat Instastories, nebo ostatní příspěvky, přidávat další však web neumožňuje. I přesto existují minimálně tři způsoby, jak Instagram na PC používat včetně možnosti vložit fotku a o těch bude dnešní příspěvek.

Proč a jak používat Instagram na PC

Přesto, že většině uživatelů Instagramu bohatě stačí mobilní aplikace, může být pro někoho stále pohodlnější počítačové prostředí. Může tomu tak být nejen z důvodu komfortnějšího ovládání, ale i v případě, kdy chcete na Instagram přidat fotku vyfocenou na fotoaparát, kterou je pohodlnější vložit přímo z PC. Nejjednodušší cestou, je využití vývojářského režimu zobrazení stránek v rámci webového prohlížeče. Toho dosáhnete klávesovou zkratkou CTRL + SHIFT + I (v prohlížečích Chrome, Opera a Firefox), v případě, že jste nezaznamenali žádnou změnu je třeba ještě kliknout na ikonu smartphonu ve větší obrazovce. Jakmile do tohoto režimu vstoupíte, uvidíte všechny stránky tak, jak jsou zobrazeny na displeji mobilního telefonu. Webová verze Instagramu tak vypadá jako aplikace. Pak je nutné stránku aktualizovat a objeví se dolní lišta se známým tlačítkem plus. Po kliknutí na něj už stačí jen z PC vybrat fotku kterou chcete na Instagram přidat.

Instagram na PC vývojářské prostředí

Tato varianta je nejrychlejším a nejsnazším řešením pro umožnění nahrání příspěvků na Instagram z počítače. Nepotřebujete k tomu nic než váš webový prohlížeč. Vývojářské prostředí však nemusí každému vyhovovat, proto nabízíme ještě další řešení.

Jak přidat fotku na Instagram z PC s Windows 10

Pokud používáte zařízení s Windows 8 a novějším, můžete také využít aplikace Instagram, která je dostupná ke stažení ve Windows Store. Postup je následující:

  1. otevřete nabídku Start,
  2. zadejte klíčové slovo Windows Store,
  3. vyhledejte Instagram,
  4. nainstalujte aplikaci.

Nyní byste měli mít aplikaci připravenou k použití. Po jejím otevření můžete prohlížet příspěvky a komentovat je. V základu zde však nenajdete tlačítko pro přidání příspěvku. K této možnosti opět využijte nabídku Start, vyhledejte aplikaci a klikněte pravým tlačítkem. Zobrazí se nabídka a v ní položka „Nový příspěvek“. Následně se spustí nástroj pro nahrání příspěvku.

Instagram Windows

Aplikace nepočítá s možností, že byste z počítače na Instagram chtěli nahrát jinou fotku než z webkamery. Je proto nezbytné vybrané příspěvky umístit do složky, kam se vám ukládají právě snímky pořízené webkamerou (typicky defaultní složka Obrázky). Jakmile tak učiníte stačí jen vybrat požadovanou fotku a dále postupovat, jak jste zvyklí v aplikaci. Celý proces lze pak dále urychlit tím, že si aplikaci Instagram přidáte do Startu, pak na ni vždy stačí kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat možnost „Nový příspěvek“. Stejně tak můžete z PC na Instagram vložit fotku, nebo video pořízené webkamerou, v takovém případě je situace o něco jednodušší.

jak nahrát příspěvek na instagram z pc

Poslední možností je pak využití Android emulátoru. Android emulátor obecně umožňuje spouštět Android aplikace na počítači. Jedná se tedy o další řešení, jak přidat fotku na Instagram pomocí PC. Jeden z těchto emulátorů je BlueStacks, jehož funkci jsme popsali již dříve. Zde si potom v rámci obchodu stáhnete aplikaci Instagram a ovládáte ji stejně, jako na mobilním zařízení. Může zde nastat problém s aktuální verzí aplikace, v takovém případě je nutné stáhnout APK soubor například z APKMirror.

Instagram
Instagram

Prohlížíte Instagram na PC, nebo vám stačí aplikace?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)